Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Zorgen

‘Exchange-admin heeft geen mooie toekomst’

11 maart 2013 - 10:523 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Cloudgoeroe David Chappell van Chappell & Associates hield tijdens de vorige week gehouden Microsoft TechDays 2013 een keynote. Chappell verduidelijkte het verschil tussen public en private cloud en vertelt wat de voordelen van beide zijn. ‘Ze zijn allebei goed op hun eigen manier. Wel moet de it-professional gaan veranderen, want in de toekomst krijgt hij een nieuwe rol.’

David Chappell reist de hele wereld over om zijn cloudverhaal te verkondigen. Hierin gaat hij in op de verschillen tussen public en private clouds. Hij benadrukt dat beide cloud vormen infrastructure as a servie (IaaS) als basis hebben. ‘In een IaaS kunnen gebruikers via het internet eigen virtuele machines aanmaken. Dat is de basis van cloud computing. Het verschil tussen public en privat clouds zit hem in het datacenter. Een private cloud draait in het eigen datacenter, een public cloud in die van een ander.’

Gevolgen werkgelegenheid

Volgens Chappell hebben beide cloudvormen grote voordelen. Zo kan een organisatie in een private cloud effectiever zijn en kan er efficiënter gehandeld worden, terwijl je in een public cloud slechts betaalt voor daadwerkelijk gebruik en je beschikt over schaalvergroting. Maar Chappell ziet wel mogelijke nadelen aan de komst van de cloud. ‘Het is eng voor de werkgelegenheid. In een private cloud heb je wel veel werk, al worden delen van het werk geautomatiseerd. Daardoor kunnen it-professionals zich wel met complexere zaken bezighouden.’

Het probleem qua werkgelegenheid zit hem volgens de cloudgoeroe dan ook in de public clouds. ‘Daarbij verplaatst de rekenkracht zich vanuit een on-premise datacenter naar publiek gedeelde clouds. Dat kan inderdaad banen gaan kosten. Developers hoeven zich daarover geen zorgen te maken, die ontwikkelen hun software of die nu in de cloud of lokaal wordt aangeboden. Maar it-professionals krijgen wel te maken met veranderingen. Neem nu bijvoorbeeld e-mail, dat gaat steeds meer naar de cloud. Exchange-admins hebben dan ook geen mooie toekomst.’

Veranderen

Dat hoeft echter geen eind te beteken van zijn rol in de it, zo meent Chappell. ‘Maar dan moet hij, net als andere it-professionals, wel bereid zijn om te veranderen. Als je niet van verandering houdt, moet je niet in de technologische markt gaan werken.’

Video-interview

David Chappell deed zijn uitspraken in een video-interview dat ict-dienstverlener OGD in een eigen tv-studio opnam tijdens de Microsoft TechDays 2013. OGD heeft rondom de dagen een eigen videokanaal opgezet met meer interviews. De TechDays vonden plaats op donderdag 7 en vrijdag 8 maart 2013 in het World Forum in Den Haag.

Sprekertalk: David Chappell van Chappell & Associates

Meer over

E-mailmanagementECMIaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Opgerolde online-drugsmarkt gebruikte Nederlandse infrastructuur

    Nationale Politie
    ActueelOverheid

    Politie tijdens NAVO-top beter voorbereid op uitval van C2000

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Europese it moet nú regie pakken

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    3 reacties op “‘Exchange-admin heeft geen mooie toekomst’”

    1. atillav schreef:
      12 maart 2013 om 13:07

      Ik wil deze man wel eens een bedrijf met een paar duizend e-mail adressen zien migreren van de private naar public. De tooling blijft gewoon hetzelfde, er zit gewoon een sausje om heen. Self-service bestaat ook al bij grote bedrijven, dus die ICT Infastructuur specialist deed al veel minder dan deze goede beweert.
      Het probleem overigens bij private en public zit hem nu juist niet in de main stream ICT, maar in de integratie. Het feit dat de huidige omgevingen een enorme spaghetti vormen bij grotere organisaties los je echt niet op met cloud, maar door rationalisatie. Het enige wat cloud doet is dat beeld van de spaghetti versterken, maar oplossen doet de cloud het niet.
      Bovendien stikt het nog van de niche applicaties, en of je die nu in de cloud of lokaal neerzet, dat verandert niets aan het niche karakter ervan (en alle gevolgen van dien). Het is zoiets als een rommelige papieren prive administratie bij je thuis. Die kun je wel bij een goede vriend neerleggen (en die vriend heeft delen van zijn administratie wel op orde), maar je zal toch eerst de spaghetti moeten onwarren. Overigens had jij hele bijzondere zaken in je administratie (en die had je vriend niet, maar weer een andere vriend). Zie hier complexiteit reduceer je niet door het probleem te verplaatsen.

      Login om te reageren
    2. Ruud Mulder schreef:
      13 maart 2013 om 17:42

      Atillav,

      Eens. De migratie zal altijd uitdagend en tijdrovend zijn. Al is daar natuurlijk wel leuke tooling voor. Maar hier blijft specifieke kennis voor nodig. Al kan je die natuurlijk wel inhuren en hoef je deze niet meer in house te hebben.

      En ja, Exchange uit de Cloud heeft beperkingen. Echter wordt hier keihard aangewerkt en ook dit zal over enige tijd niet meer het geval zijn.

      Login om te reageren
    3. Pascal schreef:
      18 maart 2013 om 17:04

      @Atilav, de complexe situatie die jij beschrijft komt mij eerder over als chaos.

      ‘Ruud’ Er is leuke tooling, maar hiervoor is specifieke kennis nodig,

      Is dit nu niet juist waarom ICT een specialistisch vak is !

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs