Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Jouw Internet Portaal vergroot zelfredzaamheid

08 april 2015 - 08:023 minuten leestijdAchtergrondZorgKPN
Suzanne Martens
Suzanne Martens

JIP (Jouw Internet Portaal) is een besloten internetomgeving, ontwikkeld voor mensen met een verstandelijke of lichamelijke beperking. iProfs presenteerde het ict-project op donderdag 19 maart 2015 aan de projectjury. In totaal zijn tien projecten geselecteerd voor een Computable Award in de categorie ict-project van het jaar in de zorg. Vrijdag 3 april maakte Computable bekend dat JIP samen met vier andere projecten genomineerd is voor een Computable Award. Alle tien projecten worden deze en volgende week op Computable.nl nader beschreven.

JIP, bedacht door ’s Heeren Loo Zorggroep, beschikt over een speciaal ontwikkelde interface, waarbij cliënten op een vereenvoudigde en veilige manier toegang krijgen tot internet- en communicatietoepassingen. Cliënten hoeven bijvoorbeeld niet te kunnen lezen en schrijven om het portaal te gebruiken. Ook beschikt het portaal over creatieve toepassingen zoals ‘PictoPin’-inloggen (voor cliënten die moeite hebben met het onthouden van een gebruikersnaam en wachtwoord) en optionele eenknopsbediening voor motorisch beperkten. JIP is zelfs te bedienen op touchscreens.

’s Heeren Loo wil mensen met een verstandelijke beperking meer verbinden met de wereld om hen heen en hun zelfredzaamheid vergroten. Internet wordt steeds meer geïntegreerd in de samenleving, maar het gebruik hiervan is voor mensen met een beperking niet altijd even makkelijk: er is een te groot aanbod aan websites die niet veilig of gebruiksvriendelijk genoeg zijn. ’s Heeren Loo kwam daarom met het initiatief voor Jouw Internet Portaal (JIP), een aangepaste en besloten internetomgeving, die speciaal is ontwikkeld voor en met deze doelgroep. Om de veiligheid te waarborgen is het portaal dan ook niet toegankelijk voor derden van buitenaf.

De zorggroep wil JIP graag delen met andere zorginstellingen en heeft iProfs gevraagd om het vermarkten hiervan op zich te nemen. Hiertoe werd JIP in het leven geroepen en worden er inmiddels gesprekken gevoerd met zorginstellingen voor mensen met een verstandelijke beperking. Eveneens is een business model ontwikkeld om het model van ’s Heeren Loo ook toe te passen in andere zorginstellingen. iProfs zal eveneens zorgdragen voor support aan zorginstellingen, cliënten en verwanten.

Lancering Rijksmuseum

Na een moeizame start in de ontwikkeling van JIP, waarbij de gekozen partij niet de gevraagde diensten kon leveren, heeft iProfs het portaal in opdracht van ’s Heeren Loo met steun van het KPN Mooiste Contact Fonds ontwikkeld. In 2014 werd JIP in het Rijksmuseum in Amsterdam groots gelanceerd, waarbij 240 cliënten kennis maakten met het portaal. Deze mensen kunnen nu hun wereld vergroten, interesses ontwikkelen, makkelijk in contact zijn met hun omgeving en gebruik maken van nieuwe digitale ontwikkelingen.

Computable Awards 2015

Op vrijdag 03 april 2015 maakte Computable bekend welke projecten officieel genomineerd zijn voor een Computable Award in de categorie ICT-project van het jaar in de zorg. Ict-projecten van het jaar bij de overheid kunnen nog tot en met 16 april worden voorgedragen. Meer informatie is te vinden via Computable Awards.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Zorg vraagt om slimme connectiviteit

    De zorg digitaliseert. In rap tempo. Aangedreven door zorg op afstand, ambulante zorg en de veiligheid van mensen en gegevens. Cloudtoepassingen en connectiviteit maken zorg toekomstklaar

    Eén reactie op “Jouw Internet Portaal vergroot zelfredzaamheid”

    1. Remko Heethuis schreef:
      9 april 2015 om 06:24

      Involve.me is genomineerd om beste ICT project in de zorg te worden en zit nu bij de laatste vijf.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Record bij AMS-IX, digitale zorg loopt vast (en meer) 

    Security & Awareness

    ChipSoft bevestigt lek medische data via cloudplatform

    Waarderen, high five, blij
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: SoftwareOne behoudt VMware-part­ner­schap, Linux voor Franse rijks­werk­plek (en meer)

    Parkinson studie
    Zorg

    Parkinson-database vraagt om strakke regie op security

    Software & Development

    7 zwakke plekken die de Nederlandse zorg kwetsbaar maken

    Zorg

    D66 wil opheldering over cyberaanval ChipSoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs