Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft wijst op einde Windows Server 2003

15 juni 2015 - 13:55ActueelSecurity & AwarenessComputer PlanMicrosoft
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Microsoft staakt op 14 juli 2015 de ondersteuning van Windows Server 2003/R2. Na die datum is er vanuit de leverancier geen technische support meer voor de 2003/R2-versie van Windows Server. Microsoft benadrukt dat het vanaf de genoemde datum geen updates en beveiliging-patches meer vrijgeeft. 'Dat maakt systemen kwetsbaar voor aanvallen van buitenaf', aldus de leverancier.

De reguliere support voor Windows Server 2003 stopte al in juli 2010. Sindsdien is er sprake van zogenoemde ‘extended support’. Daarbij wordt de software nog beperkt ondersteund. Volgens Microsoft hebben klanten zich de afgelopen vijf jaar voldoende kunnen voorbereiden op het definitief stoppen van de support per 14 juli 2015.

Uit recent onderzoek van Computer Profile blijkt dat Windows Server 2003 elf jaar na de release nog in gebruik is bij 12,1 procent van de Nederlandse bedrijven met vijftig of meer werknemers. Microsoft: ‘Zij doen er goed aan hun Windows Server 2003-systemen zo snel mogelijk te migreren naar een modern en ondersteund platform.’

‘Klanten moeten profiteren van deze migratie en dit beschouwen als een kans om te moderniseren en zich voor te bereiden op de volgende-generatie computers, waarbij de hybride en public cloud belangrijke componenten zijn van volgende-generatie it’, noemt Computer Profile als positieve neveneffecten van een migratie.

Loskoppelen van internet

‘Klanten die Windows Server 2003 nog gebruiken, moeten zich realiseren dat hun systemen binnenkort geen security-updates meer krijgen’, licht Jeffrey Vermeulen van Microsoft Nederland toe. Hij vervolgt: ‘Om beveiligingsrisico’s te beperken, is het raadzaam om deze systemen na 14 juli te scheiden van de rest van de infrastructuur en in ieder geval los te koppelen van het internet. In de tussentijd is het zaak te starten met een migratie naar een nieuw toekomstbestendig platform, zoals Windows Server 2012 of Microsoft Azure. Een gecertificeerde Microsoft-partner kan daarbij helpen. Doordat bedrijven steeds afhankelijker worden van veilige en betrouwbare software, adviseren wij klanten om serieus werk te maken van Software Lifecycle Management.’

Meer over

BesturingssystemenPatch management

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Werkplek & Beheer

    ‘Deadline Windows Server 2003 onhaalbaar’

    Werkplek & Beheer

    ‘Windows Server 2003 is voortijdig afgekapt’

    Software & Development

    Windows Server 2016 krijgt nano-servers

    Computable.nl
    Security & Awareness

    Extra opties bij stoppen Windows Server 2003/R2

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs