Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

HP verstevigt PaaS-strategie met Stackato

30 juli 2015 - 09:38ActueelCloud & InfrastructuurHP Inc.
Birgit Bunt
Birgit Bunt

HP gaat cloud-platform Stackato overnemen. De overname gaat waarschijnlijk plaatsvinden in het vierde kwartaal van 2015. Het publieke cloud platform-as-a-service, Helion Development Platform, van HP is al op Stackato gebouwd. Stackato zelf is gebouwd op de open source Cloud Foundry PaaS. Volgens Jay Jamison, vice president Helion product management bij HP, is het doel van de overname om het Stackato-platform samen te voegen met het Helion Development Platform binnen de managed PaaS-diensten die HP aan ontwikkelaars aanbiedt.

HP wil eind 2015 het cloud-platform Stackato overnemen van ActiveState, aanbieder van development-oplossingen. Het platform-as-a-service is gebaseerd op de open source PaaS Cloud Foundry en is hiervan volgens verschillende experts één van de meest volwassen implementaties. HP wil Stackato gaan samenvoegen met zijn huidige PaaS, Helion Development Platform. Ook HP’s platform is gebaseerd op Cloud Foundry.

Na de lancering van Helion Development Platform kreeg HP als feedback van klanten dat het verbeteren van ontwikkelaarsproductiviteit het belangrijkst is. Dit zegt Bill Hilf, senior vice president van product & service management bij HP Cloud in een artikel op de website van HP. Daarnaast signaleerde HP een toenemende interesse vanuit klanten in hybride cloud oplossingen. Dit was volgens Hilf de reden dat HP heeft besloten om Stackato over te nemen.

Volgens Hilf biedt de Stackato-technologie HP de mogelijkheid om een completer cloud-portfolio aan te bieden. Hilf heeft in het artikel geen uitspraken gedaan over de manier waarop HP de verworven technologie precies gaat inzetten. Jay Jamison, vice president van Helion product management bij HP, zegt echter tegen Talkincloud.com dat het de bedoeling is dat Stackato wordt samengevoegd met het huidige Helion platform.

HP and ActiveState werken al samen sinds 2012. HP neemt zowel het Stackato-product als het Stackato-team over van ActiveState. Het bedrag dat HP voor de verwerving van Stackato wil neerleggen, is niet bekend gemaakt. 

Meer over

OvernamePaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs