Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Front-end development verdient meer aandacht’

20 augustus 2015 - 07:45OpinieSoftware & Development
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Elke werkdag behandelt Computable een onderwerp waarover lezers kunnen discussiëren. Vandaag over de ondergewaardeerde kunst van front-end development.

Development is niet alleen een vak apart, het is een vak met meerdere op zichzelf staande disciplines. Zoals front-end development (ook wel client side development) genoemd. Dat is niet alleen een technische zaak (met bijvoorbeeld Flash, html, CSS en/of JavaScript) maar ook een kwestie van gebruikersinschatting en design.

Front-end development werd enkele jaren terug nog gezien als ‘een relatief obscure internetdiscipline’, maar wint aan belang door moderne technieken als html5 en de opkomst van mobile. Goede front-ends anno nu moeten meer zijn dan terminals voor back-end applicaties en toegang tot websites. Ze zijn dan niet gemaakt door back-end developers of webmasters en ook niet in elkaar gedraaid door een generieke webdesigner of html-programmeur. Het bouwen en bijhouden van front-ends is een vak apart; complex, evoluerend en nu volwassen wordend. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    11 reacties op “‘Front-end development verdient meer aandacht’”

    « Oudere reacties
    1. Ruud Kluivers schreef:
      27 augustus 2015 om 08:46

      De customer experience is cruciaal, daarom is front end natuurlijk heel belangrijk maar zonder de development- en onderhoudskosten uit het oog te verliezen. Front Development van scratch is een slechte zaak, tenzij er een kunstwerk wordt verlangd en dat is bij enterprise oplossingen nooit het geval.

      Een Front End heeft als doel toegang te geven tot ‘Back-Office’ applicaties in de breedste zin en de gebruiker / klant een plezierige ervaring te geven. Daar hoort een rijke interface bij, maar wel graag gebouwd op standaarden / framework om onnodige kosten te voorkomen.

      Liferay Portal staat je toe rijke interfaces te maken en gebruik te maken van frameworks. Flexibiliteit zonder de nadelen, Liferay HTML 5, CSS< Bootstrap, Angular maar ook AlloyUI en de volgende versie van Javascript, ECMAScript 2015. http://www.liferay.com/web/iliyan.peychev/blog/-/blogs/introducing-ecmascript-2015-support-in-liferay-portal-7

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Data & AI

    De transformatie van OpenTable

    Software & Development

    Connected Capital koopt Spit en Noctua

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Data & AI

    Hoe tem je een ai-agent?

    Nvidia 1 miljoen dollar
    Data & AI

    Kort: Nvidia pompt één miljard in Nokia, BOM 1 miljoen in Konekti (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs