Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Angular populairste framework .Net-ontwikkelaars

18 april 2016 - 09:48ActueelCloud & InfrastructuurEmberGoogle
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Het open-source web-applicatie-framework Angular is met afstand het populairste core framework onder .NET-webontwikkelaars (56 procent). Na dat framework, dat vooral vanuit Google wordt ondersteund, volgt op ruime afstand Knockout. Dat is met een aandeel van ongeveer 8 procent het één na populairste framework. React (3 procent), Aureila, Ember, Meteor en Backbone (die allen een aandeel hebben van 1 procent) zijn andere frameworks die genoemd worden. 8 procent gebruikt een ander framework waarvan het aandeel onder de 1 procent komt. 21 procent geeft aan webapps te ontwikkelen zonder Javascript.

Dat blijkt uit onderzoek van Progress naar trends onder .Net-ontwikkelaars. Uit de vragenronde onder ruim duizend respondenten komt naar voren dat de ontwikkelaars cross-platform ontwikkeling en open source bijdragen aan .Net-ontwikkeling binnen bedrijven toejuichen. Ontwikkelaars geven de voorkeur aan het web als platform. Respondenten ontwikkelen applicaties voor responsive web (49 procent), desktop web (45 procent) en Windows desktop (30 procent).

Meer dan de helft van de web-ontwikkelaars gebruikt responsive web-technieken om applicaties voor desktop en mobiel te maken Html is de voorkeurstaal van 38 procent van de desktop-ontwikkelaars en van 78 procent van de web-ontwikkelaars. C# is met 83 procent aandeel de meestgebruikte programmeertaal. De onderzoekers: ‘ASP.Net Web Forms wordt nog steeds gebruikt door verschillende ontwikkelaars die bezig zijn met nieuwe applicaties. 34 procent van de desktop web-ontwikkelaars en 29 procent van de responsive web-ontwikkelaars geven aan hier nog gebruik van te maken.’

Open source

‘Ontwikkelaars zijn steeds meer geïnteresseerd in cross-platform en oss-ontwikkeling: 38 procent van de respondenten is onder de indruk van de mogelijkheid om met .Net-applicaties cross-platform te werken 43 procent vindt open source en cross-platform .Net Core ‘een droom die uitkomt’, stellen de onderzoekers.

Voor native mobile-ontwikkelaars blijft Xamarin favoriet (62 procent) en voor hybrid/compiled mobile-ontwikkelaars is dat Apache Cordova (43 procent). De onderzoekers vinden het opvallend dat 63 procent van de respondenten niet wil werken op een Mac, maar 29 procent wel een iPhone bezit.

Windows

Volgens de onderzoekers wordt Universal Windows Platform (UWP) langzaam maar zeker geadopteerd door ontwikkelaars. De meerderheid van de respondenten is nog steeds onbekend met UWP (44 procent van de Windows desktop-ontwikkelaars, 58 procent van de web-ontwikkelaars en 41 procent van de mobile-ontwikkelaars), maar respectievelijk 27 procent, 19 procent en 35 procent maakt al gebruik van de mogelijkheden om eenmalig een code te schrijven, die op elk systeem kan worden gebruikt.

Het volledige onderzoek biedt ook inzicht in onder andere ide-voorkeuren, code editors, rapportage, command line tooling, package managers, xaml en mobiele hardware. Klik hier voor het volledige rapport.

Meer over

.NetComputing Everywhere

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Eén reactie op “Angular populairste framework .Net-ontwikkelaars”

    1. R schreef:
      18 april 2016 om 13:26

      De link naar het volledige rapport lijkt niet goed te werken.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Online-zwendel explodeert, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    Cloud & Infrastructuur

    Digitale Denen wijzen de weg

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Cloud & Infrastructuur

    Google bundelt zakelijke ai onder Gemini Enterprise

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs