Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
End of life

UMC Utrecht krijgt 20 miljoen voor big data-studie

01 december 2016 - 13:08ActueelData & AI
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Het UMC Utrecht ontvangt twintig miljoen euro subsidie voor big data-onderzoek naar hart- en vaatzieken. Het Hart- en Vaatcentrum van het Utrechtse ziekenhuis leidt het onderzoek BigData@Heart. Door data-analyse moet een beter beeld ontstaan van de ontwikkeling van aandoeningen. Ook moet er meer persoonsgerichte zorg ontstaan en wordt de inzet van wearables onderzocht.

De subsidie komt van het Europese Innovative Medicines Initiative. Voor het onderzoek BigData@Heart wordt vanuit meerdere invalshoeken data verzameld om betere behandelingen op maat te ontwikkelen. ‪Het onderzoek staat onder leiding van het UMC Utrecht en is een samenwerking met de Europese vereniging van Cardiologen, Europese patiëntenorganisaties, universiteiten uit Engeland (Londen, Birmingham, Cambridge), Spanje (Valencia) Duitsland (Hamburg, Berlijn) en Zweden (Stockholm, Uppsala).

De onderzoekers: ‘Data wordt nu verkregen uit onderzoeken waarbij vooraf aan patiënten is gevraagd of zij mee willen doen aan een studie. Daarmee missen we data van patiënten die niet meedoen aan een studie, omdat ze bijvoorbeeld erg ziek zijn. BigData@Heart gaat data uit de dagelijkse zorg geanonimiseerd of na toestemming samenvoegen met data uit studies, zodat er een realistischer beeld ontstaat.‬’

Ook willen de onderzoekers meer persoonsgerichte zorg ontwikkelen door per patiënt te kijken naar de oorzaak van de hart- of vaatziekte. ‘Hierdoor kunnen artsen beter bepalen welk type aandoening de patiënt heeft en op basis hiervan de beste behandeling kiezen’, licht UMC Utrecht toe. Tenslotte willen de onderzoekers door middel van activiteitenmeters zoals wearables meer informatie over leefstijl en gezondheid van patiënten krijgen om die vervolgens ook te kunnen verbeteren.‬

30 miljoen mensen

Meer dan dertig miljoen mensen in Europa lijden aan hart- en vaatziekten. Ondanks grote vooruitgang in de behandeling hiervan, blijven de gevolgen voor de patiënt nog steeds erg groot. ‬

Meer over

Wearables

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    Corné Mulders
    ActueelCarrière

    UMC benoemt Corné Mulders tot CIO [update]

    ActueelInnovatie & Transformatie

    UMC Utrecht zet in op games in de zorg

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    UMC-topman wordt directeur zorgtak Philips

    Computable.nl
    ActueelOverheid

    UMC Utrecht digitaliseert ziekteleer

    Big Data
    ActueelCarrière

    MKB goed voor helft big data-vacatures

    Big Data
    ActueelData & AI

    Nieuw onderzoek naar big data in de zorg van start

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs