Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
processors

‘De desktopprocessor is bijna dood’

11 januari 2017 - 12:12AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De desktopprocessor verkeert in zorgwekkende toestand. Dood of op de rand. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

De vooruitgang in pc-processoren dreigt tot stilstand te komen. Intels nieuwste generatie Core i-chips zou in de praktijk nauwelijks meerwaarde bieden dan de voorgaande generatie. Technieuwssite Ars Technica merkt in zijn recensie van de krachtige Core i7-7700K processor van de nieuwste Kaby Lake-generatie op dat die nagenoeg hetzelfde presteert als de voorganger van de Skylake-generatie. De wat hogere kloksnelheid van de 7700K levert wel winst op, maar overklokken van de i7-6700K levert hetzelfde op.

Gewone gebruikers zullen hier volgens Ars Technica weinig last van hebben, maar het schetst een somber beeld voor de toekomst. De vooruitgang wordt steeds kleiner. Intels overgang naar een drietrapsverbetering breekt vooralsnog geen potjes. In een opinie-artikel stelt Ars vervolgens dat de desktopprocessor niet dood is maar wel een fikse schop nodig heeft. Zoals wellicht een compleet nieuw ontwerp? Het lijkt erop dat chips voor desktop-pc’s momenteel hun ogen wat rust geven, om een klassieke sketch aan te halen. Wat vind jij?

https://www.youtube.com/watch?v=npjOSLCR2hE

The Parrot Sketch – Monty Python’s The Flying Circus

Meer over

BesturingssystemenProcessoren

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    3 reacties op “‘De desktopprocessor is bijna dood’”

    1. victoire22 schreef:
      18 januari 2017 om 15:51

      Overall is het voor intel altijd mogelijk om een fatsoenlijke desktop processor neer te zetten ook al is de vraag hierna kleiner en kleiner aan het worden. De ontwikkeling in virtualisatie servers gaat wel gestaag verder in de XEON product lijn. Desktop processors zijn gewoon aftreksels met links en rechts wat imitaties tov de XEON processoren. Je kan je wel afvragen waar al die kracht ook in het consumenten segment voor nodig is. Een i7 6700K is een ongelooflijk snelle processor die voor 95% van de eindgebruikers overkill is. De komende jaren zullen de CPU features niet spectaculair veranderen maar meer optimalisaties qua energieverbruik en meer non-CPU taken die integreert worden in de CPU zoals nu al met de intel HD-Graphics gebeurd.

      Login om te reageren
    2. Jaap van Belkum schreef:
      19 januari 2017 om 13:26

      Zoals victoire22 het al stelt, energiebesparing is voor normale gebruikers belangrijker dan meer snelheid. De ICT kost steeds meer energie. Sneller geheugen, snellere verbinding met de CPU en meer cache in de CPU kunnen bovendien de prestaties bij dataverwerking nog een stuk verbeteren, dus voor de meesten is een volledig nieuwe generatie CPU niet zo belangrijk. Voor gamers en CAD gebruikers is de GPU belangrijker, ook vanwege de nieuwe 4k beeldschermen.
      En als de chipmachinefabrikant met een geheel nieuwe generatie van machines komen, dan zal het wel weer sneller gaan met niet alleen de processor voor de desktop.

      Login om te reageren
    3. Johan Duinkerken schreef:
      19 januari 2017 om 14:30

      Er is nog zat aan CPU’s te innoveren maar dat doen de bouwers niet allemaal in een keer want dan klopt hun verdienmodel niet meer. Dat is juist gebaseerd op het trapsgewijs verbeteren. In de laboratoria zijn ze er al jaren mee bezig en werkt het al. De kunst is om dat kosteneffectief stapsgewijs uit te baten met maximale winst.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs