Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Taurus koopt failliete hpc-specialist Clustervision

09 april 2019 - 14:54ActueelCloud & InfrastructuurClustervision
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De failliete high performance computing (hpc)-specialist Clustervision is overgenomen door Taurus Group. Die hardwareleverancier koopt het intellectueel eigendom en de bedrijfsmiddelen en neemt een onbekend aantal medewerkers van de failliete hpc-specialist over.

De hpc-activiteiten van Clustervision gaan een eigen divisie binnen de Taurus Group vormen. In een persbericht over de overname meldt Taurus ook dat de ontwikkeling van TrinityX, een open source beheersysteem voor high performance computing clusters, door Taurus wordt voortgezet.

Alex Ninaber, oprichter van Clustervision  gaat leiding geven aan de activiteiten van de nieuwe tak van Taurus. Hij is erg opgelucht nu zijn bedrijf zich kan voortzetten onder de vleugels van Taurus.

Taurus is in Europa leverancier van hardware voor grote computersystemen. Volgens het bedrijf sluit de niche-markt van high performance computing goed aan op de activiteiten van het bedrijf. ‘Hpc draait om het finetunen van opslag, netwerk- en computercapaciteit om de prestaties van systemen te maximaliseren’, meldt Taurus. Het verwacht met Clustervision een belangrijke partij in huis te halen die hardware kan configureren voor zwaar rekenwerk en data-modelling.

Taurus zeg dat Clustervision bij het nieuwe onderkomen kan bouwen op een stabiele financiële positie. Het bedrijf nam de laatste jaren meerdere bedrijve over en ziet Clustervision als een belangrijke partij voor de toenemende vraag naar hpc-systemen.

Financiële problemen

Eind februari 2019 meldde de curator al dat er snel duidelijkheid zou komen over de toekomst van Clustervision. Het is niet bekend hoeveel van de ongeveer veertig medewerkers in dienst treden bij Taurus omdat alle veertig medewerkers van de hpc-specialist rondom het faillissement zijn ontslagen en er nog met sommige medewerkers wordt onderhandeld over hun toekomst. 

Clustervision werd op 12 februari 2019 failliet verklaard. Het bedrijf, dat onder meer hpc-clusters leverde aan universiteiten in Scandinavië, raakte financieel in de problemen doordat vaak alvast aanzienlijke bedragen geïnvesteerd werden voordat die projecten de onderneming ook geld opleverden.

Meer over

HPCOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Van Amsterdam naar wereldwijde impact:...

    Elastic is inmiddels een wereldspeler in search, observability en security, maar het verhaal begint verrassend dichtbij: in Amsterdam. Daar werd het bedrijf in 2012 opgericht, op basis van een simpel...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Hof draait schadevoorschot terug in backup-zaak Hallo en Blok

    ai-agent hacker
    Security & Awareness

    Verkeerd geconfigureerde ai vormt groter risico dan hackers, waarschuwt Gartner

    Carrière

    FNV-leden beramen acties bij ASML

    investeringen overname
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Odin koopt managed-services-tak Nexxt, PGB Pensioendiensten vernieuwt erp-software Unit4 (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer: DigiD blijft Nederlands

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Philips verhoogt efficiëntie met ai, bedrijven slecht voorbereid op calamiteit (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs