Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

LG koopt Israëlische voertuigbeveiliger Cybellum

24 september 2021 - 12:58ActueelCloud & InfrastructuurLG
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De Zuid-Koreaanse elektronicareus LG heeft het Israëlische Cybellum overgenomen. Cybellum bouwt tools om de risico’s te beoordelen bij de cyberbeveiliging van voertuigen. LG heeft nu 64 procent van de aandelen in handen, de rest volgt in een later stadium.

De overname is een strategische zet die LG’s capaciteiten rond cybersecurity moet versterken en die het bedrijf een plaats geeft op de markt van de toekomstige, geconnecteerde mobiliteit. Bovenop de overname pompt LG nog eens twintig miljoen dollar bijkomend kapitaal in Cybellum.

Het Israëlische bedrijf werd in 2016 opgericht in Tel Aviv en heeft een vijftigtal werknemers. Het heeft contracten met voertuigfabrikanten en leveranciers uit de auto-industrie en dat in Japan, Duitsland en Noord-Amerika. Cybellum zal een onafhankelijke entiteit en merk blijven.

Met de opkomst van de connected car en het stijgende aantal cyberbedreigingen, is de behoefte aan betere voertuigcyberbeveiliging nog nooit zo groot geweest, zeg LG. beveiliging zal in de loop der tijd alleen maar belangrijker worden naarmate auto’s zich ontwikkelen tot verbonden systemen met complexe onderlinge verbindingen tussen hun verschillende componenten.

Cyber Digital Twin

Eén van Cybellums meest geavanceerde oplossingen om voertuigen te beschermen tegen cyberveiligheidsrisico’s is het Cyber Digital Twins-platform. Cyber Digital Twins creëert een gedetailleerde weergave van de softwarecomponenten van een voertuig zonder toegang tot de broncode en legt automatisch alle risico’s bloot die mogelijk kunnen worden uitgebuit. Het platform baseert zich op real-time informatie over bedreigingen en levert een volledige beoordeling van die kwetsbaarheden, evenals aanbevolen oplossingen.

In augustus 2018 nam LG de Oostenrijkse ZKW Group over, een grote speler op de markt voor autoverlichting. In juli lanceerde LG een joint venture met Magna International, ’s werelds op twee na grootste auto-leverancier, om LG Magna e-Powertrain te creëren. Dat bedrijf ontwikkelt aandrijvingen voor elektrische auto’s.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    AcICT: Digitaliseringsstrategie is uitvoerbaar, mits focus en regie verbeteren

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs