Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Kwetsbaarheden in Microsoft Windows en Cisco ISE

Lek kwetsbaarheid vulnerability
25 oktober 2022 - 08:51ActueelCloud & InfrastructuurCiscoMicrosoft
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het Nationaal Cyber Security Centrum waarschuwt voor kwetsbaarheden in Microsoft Windows en Cisco Identity Services Engine (ISE).

In Microsoft Windows is de kwetsbaarheid te misbruiken voor het uitvoeren van willekeurige code onder rechten van de ingelogde gebruiker. Hiertoe dient een kwaadwillende het slachtoffer ertoe te bewegen een malafide bestand te openen. De kans om besmet te worden is groot, terwijl de schade in zo’n geval van gemiddeld niveau is.

De kwetsbaarheid bevindt zich in Mark-of-the-Web-functionaliteit (MotW) van Windows. Dat is een tag die wordt toegevoegd aan bestanden die uit niet vertrouwde bron zijn gedownload. Wanneer een gebruiker een dergelijk bestand opent, vraagt de tag aan de gebruiker om een extra bevestiging vóórdat het bestand daadwerkelijk wordt geopend. De gebruiker wordt er daarbij op gewezen dat het bestand uit niet vertrouwde bron komt en potentieel malafide is. Wanneer het bestand in kwestie echter een ongeldige signature heeft, wordt aan de gebruiker geen extra bevestiging gevraagd wanneer deze het bestand aanklikt. Het bestand wordt dan direct geopend of uitgevoerd.

Volgens HP Threat Research wordt de kwetsbaarheid actief misbruikt. Aan de kwetsbaarheid is nog geen CVE-kenmerk toegewezen. Microsoft geeft aan de kwetsbaarheid in onderzoek te hebben. Dit beveiligingsadvies zal worden bijgewerkt wanneer meer informatie beschikbaar komt.

Goed gebruik

Ook gebruikers van Cisco Identity Services Engine (ISE) lopen gevaar. Een aanvaller kan de kwetsbaarheid mogelijk misbruiken voor het openen en verwijderen van bestanden die op het kwetsbare systeem staan opgeslagen. Voor succesvol misbruik is geauthentiseerde toegang tot de management-interface vereist. Het is goed gebruik om management-interfaces alleen via een apart ingericht management-netwerk beschikbaar te stellen.
 
De kans om besmet te worden is gemiddeld, maar als het misgaat, kan de schade groot zijn. Cisco geeft aan dat na het verschijnen van beveiligingsupdates een technische write-up en proof-of-concept-code worden verwacht.

Cisco verwacht in november en januari a.s. met beveiligingsupdates te komen voor respectievelijk ISE 3.1 en 3.2. Er zijn geen work-arounds gedeeld. Algemene best-practices zoals het gebruik van sterke authenticatie-methodieken en het op netwerkniveau beperken van toegang tot management-interfaces, verkleinen de kans op misbruik aanzienlijk.

Meer over

Besturingssystemen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp komt met nieuwe luchthavendisplays  

    Governance & Privacy

    Hoe realiseer ik een soevereine informatiehuishouding?

    Innovatie & Transformatie

    Australische DroneShield meldt zich in de Benelux

    Cloud & Infrastructuur

    ACM focust op digitale autonomie, datadeling en online-veiligheid

    Cloud & Infrastructuur

    Worldstream lanceert soevereine S3-objectopslag voor Nederlandse markt

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Workplace Technology Center en CCare ICT in huwelijksbootje, app tegen pornoverslaving lekt data (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs