Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Microsofts ‘verified’-status misbruikt voor OAuth

03 februari 2023 - 11:25ActueelSecurity & RiskMicrosoftProofpoint
Diederik Toet
Diederik Toet
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Criminelen maken misbruik van geverifieerde OAuth-applicaties van Microsoft. Hierdoor geven nietsvermoedende gebruikers sneller toestemming aan kwaadaardige externe applicaties. Hackers krijgen ermee toegang tot data, bestanden, e-mailberichten, e-mailinstellingen en accountinstellingen. Experts van Proofpoint ontdekten de aanval, die Microsoft inmiddels heeft stopgezet.

De ict-beveiligingsexperts kwamen erachter dat het verificatieproces in het Microsoft Cloud Partner Programma (MCPP) rammelt, waardoor criminelen kwaadaardige OAuth-applicaties konden gebruiken. Ze kregen de status van verified publisher, wat vertrouwen schept bij ontvangers van een phishing-bericht. In zo’n bericht wordt de lezer aangespoord de OAuth-applicatie te accepteren, waarna de hackers toegang krijgen tot allerlei gegevens en instellingen.

OAuth

OAuth is een veelgebruikt standaardprotocol voor authenticatie en autorisatie van aanbieders van externe applicaties. Die applicaties krijgen ermee toestemming om bijvoorbeeld accountinformatie in te zien. Omdat dit niet zonder risico’s is, moet de identiteit van de bouwers van dergelijke applicaties vooraf worden geverifieerd. Dit gebeurt onder meer via het partnerprogramma MCPP.

Toepassingen waarvan de ontwikkelaar een geverifieerde OAuth-status heeft, genieten veel vertrouwen. Als cybercriminelen er misbruik van maken, heeft dit dus grote impact op de ict-beveiliging.

Britse gebruikers

De experts van Proofpoint ontdekten de cyberaanval afgelopen december bij Britse gebruikers. Ze identificeerden drie schadelijke applicaties gemaakt door drie verschillende uitgevers. De aanvallen waren gericht op dezelfde bedrijven. Meerdere medewerkers bleken de geïnfecteerde apps te autoriseren, waardoor hun bedrijfsomgevingen werden gecompromitteerd.

Door snel te handelen wist Microsoft de criminelen binnen een week na de melding door Proofpoint te stoppen. De schadelijke apps zijn uitgeschakeld en worden onderzocht, aldus het securitybedrijf. Microsoft heeft inmiddels zijn processen voor de goedkeuring van partners en documentatie over OAuth-applicaties bijgewerkt om toekomstige aanvallen te voorkomen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    De Nieuwe Realiteit van OT Security

    Waarom kritieke systemen om een andere securityaanpak vragen

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Omdenken over security

    IT Strategy & Governance

    Publiek-privaat manifest om ai-cyberdreiging te beteugelen

    Security & Risk

    Kort: Alarm over ai-gedreven cyberaanvallen, robothond legt marathon af op één batterij (en meer)

    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: waarom ketenverantwoordelijkheid straks niet meer vrijblijvend is

    IT Strategy & Governance

    Tweede Kamer dringt aan op verbod camerabrillen na waarschuwing AP

    IT Strategy & Governance

    ‘Ontsnappende ai-agents? Dat is ook heel veel marketing’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs