Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Indiaas LTTS roert zich als industrieel ict-huis

24 juli 2023 - 13:324 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & TransformatieAirbusBMWLTTSPalo Alto NetworksPTCThales
Rik Sanders
Rik Sanders

L&T Technology Services (LTTS) uit India sloot recent contracten met Europese en Amerikaanse tech-bedrijven als Thales, Palo Alto Networks en PTC. Het toont de rijzende status van dit bedrijf dat vooral aan de industriële kant advies-, ontwikkel- en clouddiensten biedt.

Indiase it-concerns als TCS, HCS, Infosys, Wipro, Cognizant en Tech Mahindra zijn bekende namen op de ict-markt. Maar L&T Technology Services is voor velen nog een onbeschreven blad. Toch is het bedrijf, opgericht in 2012, reeds een toonaangevende r&d-leverancier met al zo’n 1033 ingediende engineerings-patenten op de teller, zoals voor ’s werelds eerste autonome lasrobot, een solar ‘connectivity’ drone en de slimste campus ter wereld. Het hoofdkantoor staat in Vadodara met het centrale engineering en design-centrum in Bangalore.

De expertise van LTTS ligt op het gebied van technisch ontwerp, productontwikkeling, slimme productie en digitalisering. Het bedrijf is gespecialiseerd in technologieën zoals 5G, kunstmatige intelligentie, collaborative robots, digital factory, blockchain en autonoom rijden. Het bedrijf telt talloze innovatie- en nearshore-ontwerpcentra in de wereld, waaronder in Europa in Gotenburg, München, Krakau en Toulouse (de laatste twee in 2022 geopend). LTTS is een beursgenoteerde dochteronderneming van Larsen & Toubro Limited, het Indiase conglomeraat van 21 miljard dollar dat actief is in ruim dertig landen. Het dochterbedrijf telt wereldwijd zo’n 23.000 werknemers en draaide het afgelopen boekjaar een omzet van circa één miljard dollar.

Grote nieuwe klanten

LTTS weet zich de laatste tijd in de kijker te spelen met een aantal grote, zelfstandige overeenkomsten in plaats van, als onderaannemer, het leveren van de hoofdjes en handjes aan westerse it-bedrijven. Zo sloot LTTS vorig jaar met BMW een contract om de infotainment-consoles te ontwikkelen voor de suite van familie- en hybride auto’s. Daar kwam begin dit jaar een contract met vliegtuigbouwer Airbus bij waarbij het Indiase bedrijf is geselecteerd als ‘strategisch engineering partner’ en leverancier van slimme-fabriek-diensten.

Verder gaat LTTS het Franse defensie, ruime-en luchtvaart en beveiligingsconcern Thales helpen met het terugdringen van de kooldioxide-uitstoot en het energieverbruik binnen de toeleveringsketen, in de bedrijfsprocessen en bij klanten, geheel in lijn met het Parijse Klimaatakkoord. Het Indiase bedrijf zet hiervoor bijvoorbeeld oplossingen in om het verkeersmanagement in de lucht, op zee en op de weg efficiënter af te handelen. Ook denkt LTSS mee om de productieprocessen duurzamer in te richten en moet het de digitale CO2-voetafdruk van Thales zien te verkleinen.

Samensmelting ot en it

Maar LTTS laat zich niet alleen in Europa gelden, het concern zoekt ook de samenwerking met Amerikaanse it-bedrijven op het snijvlak van informatietechnologie (it) en ot (operationele technologie, de hardware en programmatuur die industriële apparatuur, netwerken en processen volgt en bestuurt). Zo koos het eerder dit jaar voor een partnerschap met cyberbeveiliger Palo Alto Networks. Daarmee breidt het zijn dienstverlening voor security operations center (SOC)-systemen en -diensten uit. Doel is om cybersecurity-beveiligingsrisico´s te minimaliseren in de samengestelde operationele technologie en informatietechnologie (ot/it)-omgevingen voor klanten uit de productiesector.

LTTS merkt dat een groeiend aantal productiebedrijven hun ot uitbreiden met meer sensoren en beheer-op-afstand, ook via 5G-dataverbindingen. Daarbij raken datastromen verder vervlochten met de it-technologie. Daarmee nemen de mogelijkheden toe, maar ook de beveiligingsrisico’s. De samenwerking met Palo Alto Networks moet zorgen voor veilige hybride serveromgevingen en private netwerken. Eindgebruikers kunnen overigens het dagelijkse beheer ook aan LTTS uitbesteden, een interessant aanbod met het oog op het tekort aan gekwalificeerde it- en ot-beveiligers in de markt.

PTC

Net als de overeenkomst met Thales sloot LTTS op de recente luchtvaartshow op vliegveld Parijs Le Bourget een contract met het Amerikaanse PTC, dat een Nederlandse vestiging op de High Tech Campus Eindhoven heeft en in België in Brussel. Beide partijen spraken daarbij af om de bestaande overeenkomst voor PTC’s ‘Windchill’-toepassing voor product lifecycle management (plm) en product data management (pdm) uit te breiden naar de luchtvaart-, defensie- en transportsector, voor één digitale lijn tijdens de ontwerp-, productie- en exploitatiefase.

Waar de bank JP Morgan kortgeleden nog voorspelde dat de grote Indiase it-dienstverleners het moeilijk gaan krijgen door een zwakkere vraag naar it-diensten, lijkt dat aan de ot-kant en de ot/it-omgevingen niet te spelen. Niet voor niets nam LTTS begin dit jaar van het moederbedrijf de divisie Smart World & Communication over, actief in communicatienetwerken, cybersecurity en iot (voor smart spaces). Niet alleen de traditionele Indiase offshore-partijen, ook westerse concerns als Accenture, CGI, DXC, IBM en Capgemini krijgen er met het pas elfjarige bedrijf een geduchte volgende-generatiegenoot bij.

LTTS in de Benelux

In Nederland houdt L&T Technology Services kantoor in Den Haag en Eindhoven, vlakbij de Nederlandse auto-industrie. Er werken in totaal 35 tot 40 man, die Europees breed worden ingezet. In België is er een kantoor in Brussel.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Nexperia
    Innovatie & Transformatie

    Escalatie intern conflict bij Nexperia

    ai saas ondersteboven
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Saas op de kop, twee derde bedrijven zegt ai-potentieel niet waar te maken (en meer)

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    Data & AI

    Ai implementeren? Bij high performers is dit mensenwerk

    Software & Development

    Connected Capital koopt Spit en Noctua

    Onderwijs

    Spoelstra Spreekt: Onder druk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs