Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Kort: Odin versterkt zich in Duitsland, Europese Right to Repair Act onbekend (en meer)

Op de foto links Heiko Müller (Sysmind) en rechts Arno Witvliet (Odin Groep). [Foto: Odin].
28 juli 2026 - 11:214 minuten leestijdCloud & InfrastructureEmico GroupEuropese UnieMicrosoftOdin GroepPreviderRoyal FrieslandCampinaSAP
Rik Sanders
Rik Sanders

In dit nieuwsoverzicht: Odin Groep koopt Sysmind, Bigbridge treedt toe tot de Emico Group, Microsoft wil toch uitbreiden in Middenmeer, FrieslandCampina wil terreinlogistiek digitaliseren en onbekend maakt onbemind bij Europese Right to Repair Act.

Odin Groep neemt Duits it-bedrijf Sysmind over

Odin Groep uit Hengelo breidt zijn activiteiten in Duitsland verder uit met de overname van Sysmind Service- und Vertriebsgesellschaft uit Hamburg. De it-dienstverlener wordt onderdeel van managed services-provider Previder.

Met de overname versterkt Odin Groep de positie van Previder in Noord-Duitsland. Eerder nam de groep al Log in Consultants in Karlsruhe en Heymanns IT-Solutions met vestigingen in Willich, Berlijn en München over. Sysmind blijft vanuit Hamburg opereren en directeur Heiko Müller blijft aan het bedrijf verbonden. ‘We blijven dicht bij onze klanten staan, met hetzelfde team, dezelfde betrouwbaarheid en dezelfde persoonlijke aanpak’, zegt Müller.

Volgens Arno Witvliet, ceo van Odin Groep, is Duitsland een belangrijke groeimarkt. ‘Met Sysmind voegen we een betrokken en ervaren team toe dat de Duitse middenmarkt goed begrijpt en uitstekend aansluit bij onze manier van werken.’

Bigbridge sluit zich aan bij Emico Group

Bigbridge uit Nijmegen is toegetreden tot de Emico Group, een groep van gespecialiseerde digitale bureaus die met steun van investeerder One Two Capital verder wordt uitgebreid. Het e-commercebureau brengt expertise mee op het gebied van Magento-platformen, B2B-commerce en webdevelopment.

Volgens directeur Marco de Vries verandert er voor klanten weinig. ‘We sluiten ons aan bij een groep van technische vakmensen die elkaar iedere dag beter maken. Dat geeft onze collega’s meer ontwikkelmogelijkheden en onze klanten toegang tot nog meer specialistische kennis, terwijl we gewoon Bigbridge blijven.’ Met de aansluiting versterkt Emico Group uit Rhenen zijn kennis van complexe Magento-platformen.  

Microsoft koopt grond voor uitbreiding datacentercampus

Microsoft heeft in Middenmeer 37,5 hectare landbouwgrond gekocht voor een bedrag van 44 miljoen euro. Volgens gegevens uit het Kadaster wil het bedrijf daarmee ruimte reserveren voor een toekomstig datacenter. Ook is een stroomaansluiting aangevraagd bij de netbeheerder. Dat meldt NRC Handelsblad.

De nieuwe locatie ligt naast een terrein waar TenneT een onderstation voor het hoogspanningsnet wil bouwen. Daarmee lijkt Microsoft vooruit te lopen op toekomstige capaciteit op het overbelaste Noord-Hollandse stroomnet. Microsoft heeft al twee hyperscale datacenters in Middenmeer, de grootste Nederlandse locatie van het bedrijf. Opvallend is dat de gemeente Hollands Kroon, waar Middenmeer onderdeel van is, eerder nog plannen voor nieuwe datacenters op dezelfde locatie afschoot.

FrieslandCampina bereidt digitale aansturing van terreinlogistiek voor

FrieslandCampina uit Amersfoort werkt samen met SAP-partner InsideSCM uit Veenendaal aan een template op basis van SAP Yard Logistics voor het digitaliseren van de terreinlogistiek op zijn productielocaties. Het zuivelbedrijf wil daarmee meer inzicht krijgen in vrachtwagenbewegingen, laad- en losmomenten beter plannen en de bezetting van docks efficiënter beheren.

De oplossing richt zich op onder meer slotplanning, check-in en check-out, dock allocation en realtime registratie van bewegingen op het terrein. De template draait inmiddels in een testomgeving. Na afronding van de lopende migratie naar SAP S/4HANA wil FrieslandCampina de oplossing als eerste uitrollen naar vijf Europese locaties. Daarnaast onderzoekt FrieslandCampina de inzet van SAP Business Network for Logistics om vervoerders directer te betrekken bij transport- en slotplanning.

Veel Nederlanders kennen Europese Right to Repair Act niet

54 procent van de Nederlanders is niet bekend met de Europese Right to Repair Act, die op 31 juli in werking treedt. Die wet moet reparaties eenvoudiger maken door onder meer de beschikbaarheid van onderdelen te verbeteren. Dat blijkt uit onderzoek van onlíne-marktplaats Refurbed onder duizend Nederlanders.

Uit dit onderzoek blijkt verder dat hoewel Nederlanders zich zorgen maken over elektronisch afval, zij apparaten die nog werken regelmatig vervangen. Bijna twee derde van de ondervraagden (62 procent) onderzoekt eerst of een apparaat gerepareerd kan worden. Toch zegt 32 procent elektronica die nog functioneert te vervangen. Voor 42 procent zijn de reparatiekosten de belangrijkste reden om daarvan af te zien. Ook spelen tijd, gemak en onduidelijkheid over reparatiemogelijkheden een rol.

Volgens Ruth Mugge, hoogleraar Design for Sustainable Consumer Behaviour aan de TU Delft, is dat geen kwestie van onwil: ‘We vragen mensen vaak om duurzamere keuzes te maken, maar het systeem waarin zij die keuzes maken is daar nog helemaal niet op ingericht. Zolang een nieuw apparaat sneller, eenvoudiger en zekerder is dan een reparatie, blijft vervangen voor veel mensen de meest logische keuze.’

Meer over

DatacenterDuurzaamheide-commerceERPGroene ICTKortOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    China valt monopolie ASML aan met eigen DUV-machines

    Carrière

    Eerste VSME-rapport Eurofiber: Volledig groene stroom en meer diversiteit

    Cloud & Infrastructure

    Gartner verhoogt groeiprognose it-uitgaven

    IT Strategy & Governance

    Kort: Quantum-kunststukje van QuTech, Schiphol sluit megacontract met HeadFirst (en meer)

    Carrière

    Michael van de Wetering (VoiceByte) onverwacht overleden

    Cloud & Infrastructure

    Chipmachine-maker Besi floreert onder ai-hausse

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs