Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Rabo verzelfstandigt id-wallet Datakeeper

06 november 2023 - 09:50ActueelFinanciële dienstverleningEuropese CommissieRabobank
Diederik Toet
Diederik Toet

Rabobank maakt van zijn id-wallet Datakeeper een zelfstandige entiteit en hoopt daarmee een standaard te zetten voor veilige digitale gegevensuitwisseling in Nederland. De bank ontwikkelde de wallet sinds 2017 als oplossing waarmee consumenten en instellingen persoonlijke en financiële gegevens veilig delen. Met de verzelfstandiging kunnen andere organisaties het product gebruiken en gezamenlijk doorontwikkelen, is het idee.

Id-wallets, ook wel e-wallets of eID’s genoemd, stellen gebruikers in staat persoonlijke gegevens veilig op te slaan en gemakkelijk te delen met derden. Je kunt ze gebruiken voor uiteenlopende doelen, zoals leeftijdsverificatie, het opvragen van financiële gegevens en het raadplegen van brondata uit bijvoorbeeld het basisregister of het UWV.

Volgens Datakeeper-directeur Vincent Kolijn ontbreekt een duidelijke norm voor data-uitwisseling en zijn id-wallets hiervoor de oplossing. Ze voorkomen fraude, vergemakkelijken uitwisseling en besparen tijd op controles. Rabobank verwacht dat Datakeeper als zelfstandige entiteit bijdraagt aan de bredere acceptatie van id-wallets door andere organisaties. De bank nodigt andere partijen uit tot samenwerking.

Naast Rabobank maken diverse andere bedrijven gebruik van Datakeeper, zoals verhuurbedrijven voor identiteitsverificatie en woningcorporaties en hypotheekverstrekkers voor financiële informatie van klanten.

De ontwikkeling van e-wallets staat de laatste jaren in de schijnwerpers. Zowel de Europese Commissie als de Nederlandse overheid is groot voorstander van deze technologie voor het beveiligd digitaal delen van persoonlijke informatie. Belangrijkste argument daarbij is dat de burger de regie houdt over de persoonlijke gegevens. Hij of zij bepaalt zelf welke organisatie voor welke toepassing welke gegevens te zien krijgt.

Meer over

Woningcorporaties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Eelco Eerenberg
    Governance & Privacy

    Fiscus draait uitbesteding btw-systeem aan Amerikaanse Fast deels terug 

    Overheid

    GouwIT neemt contract Centric over bij Rotterdam

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    Financiële dienstverlening

    ING en Worldline voeren eerste Europese agentic betaling in productie uit

    Financiële dienstverlening

    Kort: Mil­jar­den­ver­lies door verouderde be­taal­sys­te­men, Knaken-klanten toegang ontzegd tot crypto (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs