Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Computable komt met compleet nieuwe website

We did it!
15 februari 2024 - 12:053 minuten leestijdActueelSoftware & DevelopmentComputableJaarbeurs
Redactie Computable
Redactie Computable

‘Bouw van scratch af aan en complexe contentmigratie’

De regelmatige bezoeker van Computable is het opgevallen: Computable heeft een nieuwe website. Half december ging de vaktitel ‘soft’ al over, maar aansluitend moesten er nog meerdere werkzaamheden worden verricht. Zo moest ook de Belgische website van Computable ‘over’, moest zustertitel Channelweb in Computable Nederland worden geïntegreerd en heeft Computable een nieuwe module voor bedrijfsprofielen en producten ontwikkeld. Deze laatste kent vandaag, donderdag 15 februari, zijn officiële livegang.

De nieuwe website voor Computable was hard nodig. Er werd afscheid genomen van de infrastructuur en het cms, maar ook werd er legacy-software uitgefaseerd. De oude website draaide nog op het cms Mmbase, dat al in 2006 in gebruik was genomen. Na de overname door Jaarbeurs in 2014 had de vaktitel op subsites wel al geëxperimenteerd met vormgeving en functionaliteiten, maar in de basis stamde de technologie van ver daarvoor. In 2016 waren de laatste aanpassingen gedaan aan Mmbase.

Complexe contentmigratie
Sander Hulsman
Sander Hulsman

‘Om in één keer de website naar de hedendaagse maatstaven te krijgen, was een complete nieuwe website noodzakelijk’, meent Sander Hulsman, hoofdredacteur van Computable. In 2022 startte de vaktitel met de voorbereidingen en Raddish Concepts uit Enschede bouwde uiteindelijk de WordPress-website in de tweede helft van 2023. ‘De contentmigratie was het meest complexe onderdeel van dit traject. Ruim 142.000 artikelen en meer dan honderdduizend reacties moesten worden geïmporteerd in de nieuwe website, content die teruggaat naar 1995 toen Computable zijn eerste pagina’s online publiceerde.’

Doordat de nieuwe website van scratch af aan moest worden opgebouwd, heeft Computable gekozen voor een gefaseerde oplevering. Hulsman: ‘Doordat er in de oude website verschillende tools en koppelingen zaten, moest eerst de nieuwe website live zijn voordat deze stukken technologie konden worden toegevoegd. Er is daarom gekozen om half december ‘soft’ over te gaan omdat het dan vanwege de kerstvakantie rustiger is op de website. Aansluitend zijn er fouten verholpen en is er geoptimaliseerd. Vervolgens is de fase gestart waarin aanpalende functionaliteiten worden gemigreerd.’

Functionaliteiten en tooling

De eerste functionaliteit die aan de nieuwe website is toegevoegd is die voor de Computable Awards. Het is inmiddels mogelijk om voor dit jaar inzendingen te doen, een traject dat een kleine maand later is gestart dan dat we doorgaans doen vanwege de komst van de nieuwe website. Een probleem hoeft dit niet te zijn, want voordragen kan nog tot en met 17 maart 2024. Eveneens gemigreerd is de beoordelingsmodule voor Computable-experts waaruit we uiteindelijk alle genomineerden gaan halen. Overige functionaliteiten zoals het communicatiesysteem met experts, het aanvragen van een expertschap en het indienen van externe bijdragen, zit nog niet in de nieuwe website. Tijdelijk doorlopen Computable en zijn experts hiervoor andere processen.

Computable maakte in zijn oude website ook al gebruik van enkele tools, waaronder een persberichtdienst en vacaturebank. Ook deze tools zijn inmiddels gemigreerd. Tevens is Computable gaan werken aan nieuwe tooling, waaronder bedrijfsprofielen waar via er ook producten getoond kunnen worden. Deze module wordt vandaag officieel aan de website toegevoegd. De afgelopen tijd hebben al meerdere organisaties hun bedrijfsprofiel ingevuld. Zo zijn onze ‘launching partners’ Fast LTA, HCS company, Insight Enterprises Nederland, Intercept, Lancom Systems, Lemontree, Paqt en Signetbreedband.

Einde van een tijdperk

De migratie naar de nieuwe website van Computable was en is een omvangrijk ict-project. Lees daarom ook het artikel ‘Computable zegt Mmbase vaarwel’ over het cms Mmbase dat sinds 2006 dienst deed.

Meer over

CMSInternetMmbaseWebdevelopment

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    3 reacties op “Computable komt met compleet nieuwe website”

    1. Een oudlid schreef:
      15 februari 2024 om 23:25

      Dat oude oplossing aan alle kanten rammelde was al duidelijk voor menig expert. En experts begrijpen ook dat gegevensmigraties een lastig proces zijn want kijkend naar alle wet- en regelgeving is er dus geen algemeen maatschappelijk belang om meningen/opinies van experts te archiveren. De oude koeien in de sloot zorgen ervoor dat privacy niet meer op gelijke voet met de vrijheid van meningsuiting staat want we zijn in Nederland goed in het nadragen van zonden uit het verleden.

      Naast de technische kant van gegevensmigraties is er dan ook nog een juridische kant want de AVG geldt ook de archieven en een duik hierin maakt duidelijk dat er nog veel mis gaat in het deugdelijk preserveren van (bijzondere) persoonsgegevens. Hierdoor levert het rechereren in open bronnen een schat aan informatie op want een eerder lidmaatschap kan iets zeggen over politieke overtuigingen. Wat betreft het dweilen met de kraan open biedt AI weer nieuwe mogelijkheden voor profileringen, wat is je verdienmodel Sander?

      Login om te reageren
    2. dino schreef:
      16 februari 2024 om 02:35

      krijgt wordpress nu ook ook een computable award ?
      al die nerd developers straks in pak en galajurk op podium.
      hele eer natuurlijk en nooit gedacht.
      straks aan microsoft verkopen 🙂

      Login om te reageren
    3. rjtuijnman schreef:
      16 februari 2024 om 09:34

      Tja, dat de conversie niet 100% geslaagd is blijkt wel uit het feit dat ik me opnieuw diende te registreren.
      Het zal wel vloeken in de kerk zijn, maar ik heb nog nooit met zo’n belabberd pakket als WordPress gewerkt!

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Werkplek & Beheer

    Einde support voor Office 2021 nadert snel: verhoogd risico bij niets doen

    Software & Development

    Spaghetti-it leidt tot ‘shifting complexity’

    Carrière

    Kort: Microsoft onderzoekt vervanging C en C++, cio Jonker weg bij het UWV (en meer)

    Data & AI

    Niet breed maar diep: hoe verticale ai het verschil maakt

    Software & Development

    Werner Vogels (cto Amazon): ‘Vibe coding zonder menselijke controle is gokken’

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse ict-sector blijft robuust ondanks afkoelende groei

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs