Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Nummer 1
[Marc Weikamp]

Main Capital helpt Qics aan eerste add-on-overname

23 februari 2024 - 12:42ActueelSoftware & DevelopmentMain CapitalQics
Rik Sanders
Rik Sanders
Nederlandse investeerder roert zich weer over de grens

Qics, een leverancier van professional services automation (psa), breidt uit naar Denemarken. Het bedrijf uit Katwijk neemt ProjectFlow over, een softwareleverancier voor project- en portfoliomanagement (ppm) uit Odense. Het is de eerste add-on acquisitie voor Qics sinds investeerder Main Capital eind 2021 instapte.

Qics levert software-as-a-service (saas)-oplossingen voor planning, urenregistratie, facturatie en business-intelligence. Het overgenomen ProjectFlow, opgericht in 1999, voegt daar een project- en portfoliomanagementtool aan toe. Nu nog word dit ProjectFlow 365 afgezet in Denemarken en Noorwegen (met name in de publieke sector). Maar Qics verwacht door de combinatie van elkaars productportfolio’s een grotere, Noord-Europese klantenkring te bereiken.

Qics, dat over een ontwikkelingskantoor in Slowakije beschikt, levert zijn software nu nog aan klanten uit de gezondheidszorg en zakelijke dienstverlening. Er werken ruim dertig man bij het bedrijf; bij het overgenomen Deense ProjectFlow zestien medewerkers. 

Noorwegen

Main Capital meldde de afgelopen weken nog meer internationale deals. Het hielp de Deense TimePlan Group aan een tweede acquisitie: het eveneens Deense TimeMap. Beide bedrijven zijn actief op het gebied van software voor workforce management (personeelsbeheer en tijdregistratie). Eerder kocht TimePlan de Noorse branchegenoot TimeGrip.

Daarnaast nam de Nederlandse investeringsmaatschappij een meerderheidsbelang in Millum, een softwareleverancier voor de gastvrijheids-sector uit Noorwegen. Millum levert inkoopsoftware voor hotels, restaurants en kantines. Deze strategische zet markeert Main Capitals eerste standalone-platforminvestering op de Noorse markt.

Main kocht tevens in Duitsland een inkoopsoftwarebedrijf: Cisbox. Deze leverancier van zogeheten procure-to-pay (p2p)-software richt zich ook op de horeca én op de zorg en zakelijke dienstverlening. Cisbox heeft twee vestigingen in Ho-Chi-Minh-stad in Vietnam, voor ondersteuning bij softwareontwikkeling en data labeling.  

Nog geen Zuid-Europa

Hierbovenop kondigde Main nog een Duitse transactie aan, die van Buchner. Dit is een verkoper van software voor therapeuten in Duitsland. Functionaliteiten zijn patiënten- en receptenbeheer, facturatie, business intelligence en agenda- en personeelsbeheer. Tot de doelgroep behoren fysiotherapeuten, ergotherapeuten, logopedisten en podologen. 

Main Capital is actief in de Benelux, Scandinavië, de DACH-regio en de Verenigde Staten. De investeringsmaatschappij richt zich vooralsnog niet op landen in Zuid-Europa zoals Frankrijk. Daar kent de softwaremarkt een lastiger karakter met de nodige bedrijven die kampen met een verouderd portfolio en weinig cloud-innovatie.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Main Capital neemt Oribi en Qics over

    Deal handen schudden overname
    ActueelSoftware & Development

    Main Capital zit niet stil in januari

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs