Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Software-engineer krijgt taakstraf voor hack Mysteryland

14 mei 2024 - 11:26ActueelSecurity & AwarenessNextSelect
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het hacken van databestanden met vertrouwelijke gegevens van honderdduizenden festivalbezoekers en tientallen dance-dj’s is een 28-jarige softwareontwikkelaar uit Amsterdam op een taakstraf van 240 uur komen te staan. Ook moet hij het Enschedese softwarebedrijf NextSelect als benadeelde partij ruim 37 mille schadevergoeding betalen voor de kosten van het oplossen en de opsporing van de hack.

De man heeft zich in juli en augustus 2022 meermalen schuldig gemaakt aan computervredebreuk in het Evi-systeem van NextSelect. Onder meer festival-organisator ID&T en dance-event-producent The Support Group gebruiken dit systeem voor crowdregistratie en de opslag van bezoekersdata. De rechter acht het ook bewezen dat de hacker persoonsgegevens uit de database heeft overgenomen. Ook heeft de man een Adminer-tool en andere malafide applicaties op de server geüpload om de serversite-broncode te kopiëren en in de Evi-database te rommelen. Uiteindelijk kwamen de gegevens van bezoekers, artiesten en crewleden van festivals als Mysteryland en Defqon op straat te liggen.

Nieuwsgierig

De hacker heeft de computervredebreuk en het overnemen van gegevens bekend, zo blijkt uit het vonnis. Hij heeft van zichzelf het beeld geschetst van slimme software-engineer, die zijn nieuwsgierigheid niet in de hand kon houden. De rechtbank vindt zijn gedrag zonder meer verwerpelijk en heeft sterke twijfels over zijn motieven. Hoewel de aard en de ernst van de bewezen feiten een onvoorwaardelijke gevangenisstraf rechtvaardigen, wil de rechter niet zover gaan. 

De officier van justitie had twintig maanden cel gevorderd waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De rechter evenwel veroordeelde de man tot twaalf maanden gevangenisstraf zonder dat deze ten uitvoer wordt gelegd. Mocht het tijdens de proeftijd van drie jaar toch weer misgaan, dan gaat de man alsnog de cel in. 

De hacker komt er met een (taak)straf van af omdat hij een vaste relatie heeft en zijn partner een tweede kindje verwacht. Als zzp’er is hij kostwinner en moet hij zijn gezin onderhouden, zo verklaart de rechter. De man is wel zijn iPhone en MacBook kwijt, twee apparaten waarmee hij de hack pleegde.

Meer over

Cybercrime

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Meer lezen

    Computable.nl
    OpinieSecurity & Awareness

    5 stappen ter voorbereiding op de verkorte levensduur van TLS-certificaten

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands trekt op met Data Expo

    Cloudsecurity
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs