Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Addcomm betaalt losgeld aan cybercriminelen

[Foto: Bacho/Shutterstock.com]
30 mei 2024 - 11:32ActueelSecurity & AwarenessAddcomm
Rik Sanders
Rik Sanders

Addcomm is overstag gegaan en heeft cybercriminelen die gegevens hebben gestolen losgeld betaald. Voor de Amersfoortse aanbieder van klantcommunicatiediensten Addcomm weegt het privacybelang van klanten en hun data zwaarder dan het principe om zich niet te laten afpersen, meldt het in een verklaring.

Hoe groot het losgeldbedrag is, is niet bekendgemaakt. Wel zegt het bedrijf dat ‘er onder begeleiding van externe cybersecurityexperts afspraken gemaakt met de cybercriminelen over het niet-publiceren en verwijderen van buitgemaakte klantdata. We hebben dit besluit weloverwogen genomen om de schade voor onze klanten zoveel mogelijk te beperken.’

Bij het beveiligingsincident van 17 mei is van een selecte groep klanten data buitgemaakt door de cybercriminelen. Het gaat, voor zover bekend, om woningcorporaties, energie- en waterbedrijven en regionale belastinginners.

Een van die klanten, woningcorporatie Portaal, meldt dat het datalek is onderzocht en er geen gegevens van bewoners van de woningcorporatie zijn gestolen of bekeken. Ook ABN Amro, waarvan AddComm een leverancier is, lieten eerder weten dat er geen aanwijzingen zijn dat onbevoegden de klantgegevens ook daadwerkelijk hebben gebruikt. De systemen van de bank zijn niet geraakt. Weer een andere klant, Waterbedrijf Groningen, waarvoor AddComm rekeningen per post en per e-mail naar klanten verstuurt, zegt dat ‘het bedrijf na onderzoek aan ons heeft bevestigd dat onze klantgegevens veilig zijn gesteld en dat de kans op misbruik heel klein is.’

Addcomm is in 1996 in De Meern gestart als print- en mailhuis. Daarna is het familiebedrijf doorgegroeid tot een, zoals het het zelf typeert, ‘specialist in één-op-één klantcommunicatie via alle kanalen. Van e-mail, apps, sms, social media, online-archief, Mijn Overheid en print tot WhatsApp en Voice. Dat noemen wij omnichannel-klantcommunicatie.’ Saillant detail: Addcomm beroept zich op zijn website er op dat datamanagement een van zijn kennisgebieden is.

Meer over

Ransomware

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Eén reactie op “Addcomm betaalt losgeld aan cybercriminelen”

    1. dino schreef:
      30 mei 2024 om 12:37

      Never waste a good crisis: “Voor de Amersfoortse aanbieder van klantcommunicatiediensten Addcomm weegt het privacybelang van klanten en hun data zwaarder dan het principe om zich niet te laten afpersen”
      Dus om u nog beter van dienst te kunnen zijn hebben we meteen betaald. Bij Addcomm is je data pas echt veilig.
      Bovendien moest het cyberbudget toch op, anders wordt er volgend jaar weer te weinig begroot.
      Begin toch steeds meer iets van de wereld van autonomen en soevereinen te begrijpen..
      ‘het bedrijf na onderzoek aan ons heeft bevestigd dat onze klantgegevens veilig zijn gesteld en dat de kans op misbruik heel klein is.’
      Bijzondere conclusie als je blijkbaar te maken hebt met een organisatie die jouw data heeft gestolen en met succes slachtoffers daarmee heeft afgeperst.
      Maar goed, tegenwoordig zitten officiele instanties met gemaskerd tuig aan de onderhandelingstafel.
      Benieuwd aan welke europese richtlijnen die bendes compliant zijn.
      Hun website is inderdaad hilarisch.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    JenV onderzoekt modernisering wetgeving gegevensbescherming

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    GPUGate cyberaanval
    Governance & Privacy

    Chatcontrol EU voorlopig ‘on hold’

    labhack
    Security & Awareness

    De labhack en de schade: wet versus digitale praktijk

    Security & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    Carrière

    Kort: Kabinet steekt 430 miljoen in techindustrie, Defensie werft hackers (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs