Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Actieplan Duurzame Digitalisering is rond

23 juli 2024 - 12:58ActueelCloud & InfrastructuurMinisterie van BZKMinisterie van EZKMinisterie van Infrastructuur en WaterstaatNLdigital
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het Actieplan Duurzame Digitalisering maakt de contouren zichtbaar van een integrale aanpak voor duurzame digitalisering. Dit plan waar de Tweede Kamer eind maart om had gevraagd, voorziet in het verduurzamen van de digitale sector en de inzet van digitalisering voor verduurzaming.

De ministeries van Economische Zaken, Binnenlandse Zaken en Infrastructuur hebben dit plan naar de Kamer gestuurd. Het Actieplan is ook een reactie op een manifest van de Nationale Coalitie voor Digitale Duurzaamheid (NCDD) die eerder een aantal knelpunten in kaart bracht.

Het gaat om een maatschappelijk en interdepartementaal breed gedragen actieplan dat een grote hoeveelheid activiteiten op het gebied van duurzame digitalisering, zowel binnen als buiten de overheid, bij elkaar brengt en verder brengt. NLdigital behoort tot de vele organisaties die het plan ondersteunen.

Extra behoefte aan stroom

Digitalisering en verduurzaming vormen twee van de grootste maatschappelijke en economische veranderingen van deze tijd. Deze ’twin transitions’ kunnen elkaar versterken maar vinden elkaar nog te weinig. Voor de eerste periode van het actieplan tot eind 2025 lopen inmiddels al de nodige acties. Die kunnen nu al worden ondernomen zonder dat daar nieuw beleid, extra capaciteit of extra geld voor nodig zijn. In het najaar van 2025 wordt dit actieplan geëvalueerd en komt er een vervolg.

De digitale sector is weliswaar geen grote slokop van energie en ruimte, maar vooral de nieuwe ai-modellen leiden tot extra behoefte aan stroom. Die toename is mogelijk niet geheel op te vangen door een betere energie-efficiëntie van digitale toepassingen en producten. Daarnaast draagt ook de productie van hardware bij aan de footprint van de digitale sector.

Beter benutten

Verdere verduurzaming van de digitale sector richt zich op de digitale infrastructuur, de levenscyclus van consumentenelektronica en overheids-ict. De inzet van digitalisering voor verduurzaming moet leiden tot het beter benutten van bestaande capaciteit, circulair grondstoffen- en materiaalgebruik en het verlagen van energie- en grondstoffenverbruik van productieprocessen.

Ook de juiste randvoorwaarden zijn belangrijk. Dit betekent het onafhankelijk delen van informatie, standaardiseren en advies geven. Ook is het zaak om samenwerking, kennisontwikkeling en innovatie te stimuleren. Ten slotte is het nodig de voortgang van de acties te monitoren, evalueren en coördineren.

Meer over

Duurzaamheid

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs