Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Printers steeds kwetsbaarder voor lekken

07 augustus 2024 - 12:27ActueelCloud & InfrastructuurSharp
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het wordt hoog tijd dat printers beter worden beveiligd. Want de uitdagingen op dit gebied worden steeds groter. Het aantal datalekken dat verband houdt met printers, is dit jaar toegenomen. Zo blijkt uit Quocirca’s Print Security Landscape 2024-onderzoek.

Twee derde van de respondenten (67 procent) werd de afgelopen twaalf maanden slachtoffer van tenminste één incident. Een jaar eerder was dat 61 procent. Dit aantal stijgt naar 74 procent voor middelgrote organisaties. Volgens advies- en onderzoeksbureau Quocirca leidt dit vooral in het mkb tot minder vertrouwen in de beveiliging van printer-netwerken. Gemiddeld bedragen de kosten van een printgerelateerd datalek bijna 1,3 miljoen euro, vergeleken met 0,9 miljoen euro in 2023.

Datalekken komen meer voor bij organisaties die printers van verschillende fabrikanten gebruiken. Uit oogpunt van veiligheid kun je het beste bij één merk blijven. Ook heeft de opkomst van het hybride werken de grenzen van de traditionele beveiliging van de print-infrastructuur doen vervagen. Publieke netwerken en minder gecontroleerde omgevingen zijn tegenwoordig gemeengoed. Ze vereisen een robuustere benadering van printbeveiliging.

Ondertussen zorgt de opkomst van ai voor verdere beveiliging-uitdagingen, waardoor het potentieel voor kwetsbare apparaten toeneemt. Deze worden gemakkelijker doelwit, terwijl ze sneller worden gecompromitteerd vanwege zwakke beveiligingsprotocollen.

Fabrikanten actief

Quocirca constateert dat vooraanstaande fabrikanten als HP, Xerox, Canon, Lexmark, Ricoh, Konica Minolta, Epson, Brother, Kyocera en Toshiba, voortdurend bezig zijn om hun beveiligingsaanbod te verbeteren. Ook Sharp heeft het afgelopen jaar sterke investeringen gedaan in beveiliging. Dit uitte zich in een multi-gelaagde beveiliging-aanpak en een partnerschap met Bitdefender.

Volgens Marco van Vliet, product manager bij Sharp Benelux, zijn de risico’s op hacking via de printer al aanzienlijk te verminderen door onnodige netwerkpoorten af te sluiten en printers die uit dienst gaan correct af te sluiten. Verder is het belangrijk de printer als elke andere informatiebron te behandelen. Hij zegt: ‘Ook via je printer wordt belangrijke informatie verwerkt. Versleutel die data dus en geef enkel geautoriseerde medewerkers toegang tot de apparatuur, bijvoorbeeld via een wachtwoord of een pasje. Laat ook zeker geen apparatuur buiten het netwerk toe en schakel niet-gebruikte functies uit. Voorzie je printer ook van een virusdetectie-kit, want ook dat apparaat is vatbaar voor malware zoals virussen en allerlei ransomware.’

Meer over

datalekPrinters

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    De CX-transformatie van Carglass met Genesys: mensen, data en journeys verbinden
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    PATS: drones als ongediertebestrijding (PATS Drones en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    IGV Fieldlab SAIL: een digitaal veiligheidsnet voor SAIL 2025 (Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland en KPN IoT)
    Pijl naar rechts icoon

    KPN IoT

    Versnellen beroertezorg met slimme StrokePointer in de ambulance (TrianecT, KPN IoT en Amsterdam UMC)
    Pijl naar rechts icoon

    Philips

    IWISH: AI‑gestuurde workflowoptimalisatie voor efficiëntere zorgprocessen (Philips Medical Systems BV, Almende BV, TU Delft, Leids Universitair Medisch Centrum, Philips Electronics Nederland BV, Syntho, Barco N.V., Workforce Optimizer, ARD Group, CONSULTECH DANIŞMANLIK A.Ş., MIA Teknoloji en Özel Bandırma Royal Hastanesi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş.)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Hoe realiseer ik een soevereine in­for­ma­tie­huis­hou­ding? (Deel 2)

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland laat Arctische zeekabel lopen

    Cloud & Infrastructuur

    Contract NS en DXC grootste van eerste kwartaal 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs