Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
[Foto: evollupixel/Shutterstock.com]

Uman haalt 1,9 miljoen op bij Holland Capital

19 augustus 2024 - 14:30ActueelData & AIUman
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Het Belgische Uman uit Gent haalt 1,9 miljoen euro op voor zijn ai-gedreven softwareplatform voor verkoopteams in de zakelijke markt. De financieringsronde wordt geleid door Holland Capital, in combinatie met bestaande investeerders imec en Seeder Fund. Met de investering wil de Gentse startup het buitenland veroveren.

Commerciële teams in B2B bedrijven die een breed en complex aanbod aan producten en diensten hebben, staan voor uitdagende tijden. Klanten hebben hoge verwachtingen, salesafdelingen moeten werken met krimpende budgetten én ze hebben het moeilijk om dat complexe portfolio eigen te maken, waardoor kansen verloren gaan.

Dat inspireerde oprichters Charles Boutens (ceo) en Sven Degroote (cto) om de sales ai-agent Uman te bouwen. Uman biedt, dankzij smart data governance en generative ai, relevante salescontent en inzichten aan op het juiste moment. Daardoor kunnen salesteams met gepersonaliseerde pitches en offertes naar de klant stappen, zonder zelf al het handmatige werk te moeten doen. Dat resulteert in hogere conversieratio’s, verhoogde efficiëntie en meer cross-sell kansen.

Uman mag al bedrijven als Proximus, msg global en DPG Media tot zijn klantenkring rekenen. Met de investering wil Uman inzetten op haar verdere groei. Naast België heeft het ook al klanten in Nederland en Duitsland. De focus ligt momenteel op Europa, maar uiteindelijk wil het ook de stap naar de Verenigde Staten maken.

De investering van Holland Capital in Uman betekent een boost in de groei en productontwikkeling van de startup. Met het geld zal het team verder worden uitgebreid, wordt het platform doorontwikkeld en wordt de sales ai-agent verder internationaal uitgerold.

Meer over

AIArtificial intelligenceInvesteringKunstmatige intelligentie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelCarrière

    Kort: Ernst-Jan Stigter directeur Sopra Steria Nederland, nepmails namens de NCSC (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    OpinieData & AI

    Maak ai saai!

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    AchtergrondData & AI

    Nvidia lanceert 20 nieuwe ai-fabrieken in Europa, maar passeert Nederland

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs