Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
knop op toetsenbord met rolstoelsymbool

Overheid verbetert digitale toegankelijkheid

11 september 2024 - 17:30ActueelOverheidMinisterie van BZK
Alfred Monterie
Alfred Monterie

In de eerste helft van dit jaar verbeterden websites en apps van de overheid qua toegankelijkheid. Het aantal toegankelijkheidsverklaringen groeide met 16 procent. Deze verklaringen geven aan op wat voor niveau de digitale kanalen van een organisatie, zoals websites en apps, te gebruiken zijn voor mensen met een beperking.

Als een middel volledig aan de wet voldoet, wordt een A-status toegekend. Het aantal verklaringen met een A-status nam met 18 procent toe. Inmiddels heeft 6 procent van alle websites en apps bij de overheid een A-status, zo blijkt uit halfjaarcijfers van DigiToegankelijk. Het aantal verklaringen met een A- of B-status nam flink toe, bij gemeenten zelfs met ruim 62 procent. Een B-status betekent dat verbeteringen zijn doorgevoerd, maar verdere aanpassingen nodig zijn om volledig aan de wet te voldoen.

Halverwege dit jaar stonden er 8874 websites en apps geregistreerd in het Dashboard DigiToegankelijk. Eind 2023 waren dit er 8974. Reden voor de daling is dat het aantal met een E-status (geen verklaring) significant is afgenomen van 3745 naar 2789. Daarnaast is de kwaliteit van de data in het dashboard sterk verbeterd. Niet correcte en overtollige informatie is gecorrigeerd of verwijderd.

De betere cijfers zijn mede te verklaren doordat leveranciers van websites en apps onderzoeksrapporten beschikbaar stellen aan overheidsorganisaties. Hiermee kunnen zij een verklaring (deels) onderbouwen. Dat maakt het makkelijker om status A of B te behalen. 40 procent van de websites en apps voldoet aan de wettelijke verplichting. Websites en apps van de overheid mogen status A, B of C hebben. Status C betekent dat de site of app binnen zes maanden wordt onderzocht.

In 2023 was het nog bar gesteld met de stappen die overheidsorganisaties zetten op het vlak van de digitale toegankelijkheid, blijkt uit het Computable-artikel Overheid blijft struikelen over toegankelijkheid websites en apps.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Rechter kraakt falende erp-consultant

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs