Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Spoelstra Spreekt: Manifesteren

Jacob Spoelstra
[Foto: Daan Muller]
09 oktober 2024 - 10:32OpinieSecurity & Risk
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

COLUMN – Het schijnt dat een beetje slimme hacker stoplichten op afstand kan bedienen. Dat zouden we allemaal wel willen, toch? Sterker nog, iedereen die autorijdt heeft weleens ‘groen’ geroepen in de hoop dat het stoplicht verandert in groen. En als dit ook nog eens bij de eerste keer heel toevallig lukt, ga je vervolgens de volgende 120 keer weer als een idioot ‘groen’ roepen.

Dit heel hard voorstellen dat iets gaat gebeuren, en dat het dan ook gaat gebeuren, heet manifesteren. Het is tegenwoordig heel populair. Vooral bij bekende Nederlanders op social media. Lieke van Lexmond is bijvoorbeeld iemand die veel manifesteert. Het is bij haar echter nog niet gelukt, want ze is nog steeds Lieke van Lexmond. Als dit manifesteren overigens echt zou werken, dan zouden we nu een heel ander kabinet hebben. Maar dit ter zijde.

Gemakkelijk te manipuleren

Het op afstand veranderen van dingen, dat is natuurlijk iets wat je graag wilt. Maar je wilt niet dat anderen dit ook kunnen. Dit is bijvoorbeeld de reden dat we nog steeds met papier en potlood stemmen omdat de stemmachines op afstand te gemakkelijk te manipuleren waren.

Pukkelige pubers met een zak chips en blikje Red Bull

De Belgische havens lagen deze week ook weer plat door een ddos-aanval. Vroeger had je daar minimaal een paar vliegtuigen en bommen voor nodig of in ieder geval een sterke vakbond. Nu kunnen een paar pukkelige pubers met een zak chips en blikje Red Bull het.

Heeft geen nut

Het is de wereld van nu. We vertrouwen op systemen. En juist bij een stoplicht wil je dat ze veilig zijn en wil je op het systeem vertrouwen. Maar wat als die systemen wegvallen? Dan moeten we ineens weer heel goed gaan uitkijken. Of heel hard ‘groen’ roepen. Maar roep het dan wel zo hard dat andere weggebruikers het ook horen, anders heeft het nog geen nut.

Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra is columnist/stand-upcomedian. Vanaf november speelt hij de Oudejaarsconference ‘De boomer en het engeltje’ in theaters door heel Nederland. Kijk voor meer informatie op www.jacobspoelstra.nl.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Kort: Waag lanceert sociale-mediaplatform zonder Big Tech-algoritmes, Wtta-regeling van kracht (en meer)

    Security & Risk

    Politie over hack Ahold Delhaize: er is geen reden om aangifte uit te stellen

    Cloud & Infrastructure

    Nederlandse leger vervangt over twee jaar Palantir

    Security & Risk

    Noord-Koreaanse it’ers doen zich voor als Europese thuiswerkers

    Security & Risk

    Kort: KPN vernieuwt e-mail- en opslagdienst, hack bij SC Heerenveen legt ticketfraude bloot (en meer)

    Security & Risk

    Kort: ’15 procent NL-organisaties getroffen door PHP-aanval’, Gartner deelt 5 ai-trends voor 2027 (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs