Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Cyberaanval treft Ahold Delhaize in VS

Een Food Lion-supermarkt in Clyde, North Carolina (foto: Harrison Keely).
14 november 2024 - 11:01ActueelSecurity & RiskAhold Delhaize
William Visterin
William Visterin
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De Amerikaanse supermarktketen Food Lion, onderdeel van het Nederlands-Belgische concern Ahold Delhaize, ondervindt nog steeds grote hinder van een cyberaanval. Die aanval, die al een week geleden begon, heeft ook invloed op de e-commerceoperaties van de betrokken ketens.

‘Sorry, we hebben een technisch probleem met onze servers. We werken zo snel als mogelijk om dit op te lossen’, meldt de website van Hannaford, onderdeel van de Food Lion-groep, deze week. Ahold Delhaize bevestigt dat een ‘cybersecurity-issue’ werd gedetecteerd binnen de Amerikaanse divisie, waarbij meerdere merken van de groep, waaronder Food Lion, Giant en Hannaford, werden geraakt. Het officiële statement van de groep stelt dat er actie is ondernomen. Na detectie van de aanval zijn bepaalde systemen offline gehaald als voorzorgsmaatregel. ‘De veiligheid van onze klanten, medewerkers en partners heeft onze hoogste prioriteit’, aldus de woordvoerder.

Wel open

Ondanks de aanval zijn alle Food Lion-winkels, waarvan er meer dan vijfhonderd zijn verspreid over de VS, wel open gebleven. Volgens lokale Amerikaanse nieuwssites konden klanten in winkels als die van Hannaford echter niet betalen met creditkaarten, al zou dat intussen verholpen moeten zijn. De impact is groter op de werking van sommige e-commerce-diensten en farmacieverkooppunten. Het is dus nog steeds niet mogelijk om online-bestellingen te plaatsen.

Food Lion werd opgericht in 1957 in Salisbury, North Carolina. Nadien werd het bedrijf overgenomen door de Belgische Delhaize Group. Later, in 2016, fuseerde Delhaize met het Nederlandse Ahold, waarmee de supermarktgigant Ahold Delhaize werd gevormd, een van de grootste supermarktketens wereldwijd.

Meer over

Cyberaanval

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Microsoft slaat alarm over ai-cyberaanvallen

    Industry & OT

    Ot-beveiliging: spaghetti moet lasagne worden

    Patch Management

    Cybercriminelen bestoken PHP-servers na publicatie noodpatch

    Cloud & Infrastructure

    Kort: 7 miljoen voor ot-beveiliger Indurex, 10 miljoen voor Photon Bridge (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Kritiek PHP-lek zet miljoenen websites onder druk

    Data & AI

    Kort: HPE stuurt ai naar de maan, Microsoft zet Copilot op kostenmeter (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs