Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Governance & Control » Soevereiniteit

Nederland gaat vanaf 2027 zelfrijdende auto’s testen

[Foto: BMW]
11 december 2024 - 11:59ActueelSoevereiniteitMinisterie van Infrastructuur en Waterstaat
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het kabinet wil dat Nederland voorop blijft lopen bij de verantwoorde introductie van geautomatiseerd vervoer. Om testen op de openbare weg zowel voor typekeuring als voor andere doeleinden mogelijk te maken, moet de wet worden aangepast. Het streven is om de gewijzigde wetgeving in 2027 in werking te laten treden.

Dit blijkt uit een brief van minister Infrastructuur en Waterstaat (IenW) Barry Madlener aan de Tweede Kamer. Daarnaast is een beleidskompas in voorbereiding om de voorwaarden voor de integratie van zelfrijdende auto’s in het dagelijks verkeer vast te stellen.  

Bij autonome voertuigen gaat het om zowel inschakelbare geautomatiseerde rij-systemen als om permanent geautomatiseerde vervoerdiensten. Bij de eerste categorie kiest de mens er actief voor de controle langere tijd over te dragen aan het voertuig. In voertuigen van de tweede categorie hoeft geen stuur te zitten en is de mens een passagier die in het geheel geen rij-taak uitvoert, zoals in het geval van een geautomatiseerde taxi- of bezorgdienst.

EU

Verder zet Nederland in op internationale samenwerking om regelgeving en beleidsmaatregelen voor geautomatiseerd vervoer te harmoniseren, zowel binnen de EU als wereldwijd. Onlangs riep IenW-topambtenaar Lennart Salemink de industrie, EU-lidstaten en Europese Commissie op om samen te werken aan grootschalige tests van innovatieve voertuigtechnologie. Dit kan meer duidelijkheid verschaffen over de vereiste vaardigheden en kwalificaties. Ook mondiaal is samenwerking nodig, onder meer bij het grootschalig trainen van geautomatiseerde voertuigen in het dagelijks verkeer. Ook is coördinatie nodig bij het definiëren van de eisen aan de gebruiker of exploitant van een geautomatiseerd voertuig.

Meer over

autonomie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Open source alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    Soevereiniteit

    Toezichthouders pleiten voor versnelling digitale autonomie

    Soevereiniteit

    De agenda van staatssecretaris Willemijn Aerdts: drie prioriteiten

    Soevereiniteit

    Solvinity in de aanval: Staat blokkeert verkoop maar wilde zelf nooit toehappen

    Soevereiniteit

    Opensource: ideaal voorbij de wer­ke­lijk­heid van soe­ve­rei­ni­teit en support

    Soevereiniteit

    Cyberagentschappen Five Eyes roepen op tot actie tegen ai-dreigingen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs