Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Petra van Schayik stopt na 30 jaar bij Compumatica

toetsenbord met security-icoontjes in de vorm van sloten die open en dicht zitten.
07 januari 2025 - 20:19ActueelSecurity & Risk
Alfred Monterie
Alfred Monterie
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Petra van Schayik, ceo en mede-oprichter van Compumatica, neemt afscheid van het bedrijf dat cybersecurity-oplossingen biedt. Ze vindt het na bijna 30 jaar tijd om het qua werk rustiger aan te gaan doen. Van Schayik kondigde dinsdag haar vertrek aan op LinkedIn, wat voor veel bekenden uit de branche een verrassing was. 

Opmerkelijk is dat Compumatica dezelfde ochtend via een uitgebreid persbericht de aanstelling van Frank Voskeuil als algemeen directeur aankondigde, zonder met een woord te reppen over haar opstappen. Maar een woordvoerder stelt dat zij al een paar maanden geleden een stap terug heeft gedaan.  Nort van Schayik heeft in de tussentijd de taken tijdelijk waargenomen tot er een geschikte opvolger voor Van Schayik was gevonden. ‘Er is over het afscheid van Petra geen bericht uitgegaan omdat we toen nog niks konden zeggen over haar opvolging.’ 

Van Schayik zegt op LinkedIn de cybersecurity-wereld voortaan vanaf de zijlijn te blijven volgen. Ze wist het Udense bedrijf, inmiddels dochter van Tesorion, uit te bouwen tot een nationale speler op gebied van ‘quantum proof’ oplossingen voor cryptografie. Compumatica is ook actief in e-mailversleuteling en netwerkbeveiliging. Samen met Frank Voskeuil deed ze tijdens Cybersec Netherlands in 2023 nog een paneldiscussie over NIS2. 

Voskeuil volgt als algemeen directeur Nort van Schayik op, die als operationeel directeur betrokken blijft bij Compumatica. Hij moet het merk versterken en de dienstverlening verder professionaliseren. Voskeuil werkte eerder voor KPMG en leidde ook de Nederlandse cybersecurity-tak van Cegeka. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Soevereiniteit

    Digitale soevereiniteit of digitale au...

    Digitale soevereiniteit, digitale autonomie, soevereine cloud: de termen worden vaak door elkaar gebruikt. Maar wat betekenen ze nu echt, en waarom maakt het uit? Begin juli 2026 scherpte het kabinet...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Kort: Waag lanceert sociale-mediaplatform zonder Big Tech-algoritmes, Wtta-regeling van kracht (en meer)

    Security & Risk

    Politie over hack Ahold Delhaize: er is geen reden om aangifte uit te stellen

    Cloud & Infrastructure

    Nederlandse leger vervangt over twee jaar Palantir

    Security & Risk

    Noord-Koreaanse it’ers doen zich voor als Europese thuiswerkers

    Security & Risk

    Kort: KPN vernieuwt e-mail- en opslagdienst, hack bij SC Heerenveen legt ticketfraude bloot (en meer)

    Security & Risk

    Kort: ’15 procent NL-organisaties getroffen door PHP-aanval’, Gartner deelt 5 ai-trends voor 2027 (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs