Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ai belangrijk thema op World Economic Forum 2025

21 januari 2025 - 13:09ActueelData & AI
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Tijdens het World Economic Forum (WEF) van 2025 in het Zwitserse Davos staan diverse ict-onderwerpen op de agenda, zoals ai, quantum en cybersecurity. Politici, ceo’s, academici en activisten gaan tijdens de bijeenkomst onder meer in op de  gevolgen van digitalisering op de economie, het milieu en de samenleving.

In het programmaonderdeel AI en de ‘Intelligente Eeuw’ wordt uitgebreid gediscussieerd over de integratie van ai in verschillende sectoren en de transitie naar een tijdperk waarin ai een centrale rol speelt in economische en sociale structuren. De ceo van crm-reus Salesforce, Marc Benioff, deelt zijn visie op autonome ai-agenten die de productiviteit van organisaties en bedrijven kunnen verhogen. Rene Haas van chipmaker Arm, Rev Lebaredian van chipbedrijf Nvidia en Lila Ibrahim van Googles ai-platform DeepMind dragen bij aan discussies over ai, veiligheid en digitale transformatie.

Ook Cybersecurity komt aan bod. Het WEF presenteert de ‘Global Cybersecurity Outlook 2025’ om onderwerpen rondom ict-beveiliging te adresseren. Dat gaat over de toenemende complexiteit van het cyberlandschap, geopolitieke spanningen en de snelle adoptie van nieuwe technologieën. Het onderdeel ‘Global Lighthouse Network’ benadrukt de noodzaak van digitale transformatie voor productiviteits- en duurzaamheidsdoelen. Er wordt gefocust op de veranderingen die nodig zijn om digitale initiatieven succesvol op te schalen.

Quantum

Ook de potentiële impact van quantumcomputing, -sensing en -communicatie op industrieën en economieën wordt verkend. Het gaat om toepassingen zoals geavanceerde machine learning en verbeterde databeveiliging. In het programmaonderdeel Govtech  wordt gekeken naar hoe overheden technologie kunnen inzetten om processen te stroomlijnen, kosten te verlagen en het vertrouwen van het publiek kunnen herstellen.

Er is een Nederlandse kabinetsdelegatie aanwezig. Minister-president Schoof is 21 en 22 januari in Davos. Ook minister Hermans van Klimaat en Groene Groei en minister Brekelmans van Defensie zullen aanwezig zijn op World Economic Forum 2025.

SAP

Voorafgaand aan het World Economic Forum benadrukte SAP dat de digitale transformatie alleen succesvol kan zijn wanneer drie pijlers worden omarmd: mensen, cultuur en technologie. De erp-reus roept bedrijven op om te investeren in de vaardigheden van hun medewerkers, een aanpassingsgerichte bedrijfscultuur te ontwikkelen en technologie strategisch in te zetten. Het doel is een balans te vinden tussen menselijke creativiteit en technologische innovatie, zodat organisaties niet alleen kunnen reageren op veranderingen, maar ook duurzaam kunnen groeien en anticiperen op de toekomst.

Meer over

AI

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    AI is geen hype en zelfs groter dan de industriële revolutie

    Data & AI

    CWI verhoogt met ai dataveiligheid VN-crisisplatform

    ai in de zorg
    Overheid

    Slimme zorg vraagt om slimme data: VWS bouwt versneld aan ai-infrastructuur

    ai klusjes gig
    Data & AI

    Kort: Java en ai-tools vernieuwd, klusjes scoren (en meer)

    ai
    Data & AI

    VS nog op kop in ai-race, maar China wil meer riskeren voor opschalen

    Carrière

    Deloitte: geen verband tussen inzet ai en personeelskrimp

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs