Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Data & AI

Ai-telefoon maakt einde aan app-chaos

Stand Deutsche Telekom MWC 2025
03 maart 2025 - 13:18ActueelData & AIDeutsche Telekom
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Event | Mobile World Congress (MWC), Barcelona

Het Mobile World Congress (MWC) in Barcelona biedt een voorproefje van de eerste generatie ai-telefoons. Deutsche Telekom presenteert in samenwerking met ai-ontwikkelaar Perplexity een AI Phone. 

Het idee voor een dergelijk toestel was al tijdens de vorige editie van MWC geopperd, maar nu is alles concreet. De nieuwe smartphone komt naar verwachting in de tweede helft van dit jaar op de markt. Het voordeel is dat je voor verschillende taken niet steeds van app hoeft te wisselen.

Via het vergrendelscherm krijgt de gebruiker toegang tot de ai-zoekmachine. Twee keer op de aan/uit-knop klikken is voldoende. De ai-assistent helpt je e-mails te schrijven, agenda-items te maken, muziek af te spelen, realtime-vertalingen te maken en teksten samen te vatten. Ook klusjes als het maken van een reservering in een restaurant gaan de AI Phone goed af. Overigens biedt Deutsche Telekom een alternatief voor consumenten die geen nieuwe telefoon willen kopen: bijna alle ai-functies zitten ook in de nieuwe Magenta-app.

Google Gemini

De nieuwe ai-hardware van Deutsche Telekom kan ook overweg met de nieuwe versie van de Gemini app die Google in Barcelona aankondigde. Met de ai-assistent kan de gebruiker een gesprek voeren over wat deze ziet. Het is mogelijk je telefoon in natuurlijke taal toe te spreken. Handig is ook een functie om tijdens een gesprek de taal te wijzigen. 

Meerdere ai-telefoons zullen de komende tijd hun opwachting maken. Het Amerikaanse Newnal trekt veel aandacht tijdens MWC met een ai-telefoon die een gesplitst scherm kent. Bovenaan zit een zelf ontwikkelde ai-assistent. De Newnal werkt op basis van Android met gepersonaliseerde ai. De software kijkt steeds wat er op de telefoon gebeurt en weet ook wat eerder is gedaan. Zo kan het toestel voor de gebruiker een brief aan een partner sturen op hun trouwdag. Daarbij wordt rekening gehouden met hun chatgeschiedenis. Ook kan het toestel op basis van de cv bijvoorbeeld sollicitatiebrieven schrijven. 

Allianties

Behalve hardwarenieuws bracht MWC ook nieuwe allianties. De GSMA, vereniging van de wereldwijde mobile industrie, kondigde strategische samenwerkingsverbanden aan met vooraanstaande organisaties in de auto-industrie en luchtvaart. De 5G Automotive Association, de Japanse auto-softwareclub Jaspar, Outsight, Safran Passenger Innovations en Seamless Air Alliance gaan samen met de GSMA werken aan geavanceerde oplossingen voor connectiviteit. Vorig jaar oktober was een soortgelijk samenwerkingsverband afgesloten met het Automotive Edge Computing Consortium.

Meer over

MWC

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Transformation

    Kort: Bedrijven blijven hangen in ai-pilots, veel ontslagen in tech-sector (en meer)

    Data & AI

    Kwestie van integratie: waarom Europese tech­gi­gan­ten scoren met ai

    Data & AI

    Meta biedt ai-tool tegen ‘Chinese’ prijzen

    Carrière

    Kort: Bouw schreeuwt om BIM-experts, onterecht ontslag na geheime monitoring (en meer)

    Data & AI

    Ai speurt naar het awe-moment tijdens zonsverduistering

    Data & AI

    Mistral waait door ABN Amro

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs