Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

ASML versterkt samenwerking met Leuvense nano-specialist Imec

11 maart 2025 - 13:07ActueelInnovatie & TransformatieASMLImec
Alfred Monterie
Alfred Monterie

ASML gaat een nieuwe strategische samenwerking aan met het vooraanstaande Belgische research-instituut Imec. De nieuwe overeenkomst van vijf jaar richt zich op nieuwe halfgeleidertechniek en duurzame innovatie. 

ASML is en blijft sterk afhankelijk van het Leuvense onderzoekscentrum dat op gebied van nano-elektronica en digitale techniek tot de wereldtop behoort. Beide organisaties wisselen al meer dan dertig jaar kennis en expertise uit. ASML voorziet de Belgen ook van proefopstellingen van de meest geavanceerde systemen zodat ze daarmee ervaring kunnen opdoen. Deze proeflijnen worden uitgebreid en verbeterd. 

Zo heeft imec met de geavanceerde NanoIC-proeflijn de mogelijkheid de ontwikkeling en vercommercialisering van de laatste halfgeleidertechnieken te versnellen. Daarbij valt met name te denken aan bepaalde systems-on-chip-toepassingen gebaseerd op logische knooppunten die kleiner zijn  dan 2 nm (nanometer).

Meerdere Europese partners waaronder het Duitse Fraunhofer en het Franse CEA-Leti profiteren van deze laagdrempelige toegang tot de modernste apparatuur en Imec’s kennis van nieuwe materialen, processtappen en modules. De NanoIC-proeflijn is toegankelijk voor start-ups, het midden- en kleinbedrijf, universiteiten, ontwerp- en systeembedrijven, chipfabrikanten en bedrijven uit de chip-leveringsketen. Ze kunnen zo al in een vroegtijdig stadium de mogelijkheden verkennen, prototypes maken en testen uitvoeren. 

EUV

De nieuwe samenwerking met ASML omvat het volledige productportfolio van de Veldhovense machinebouwer, met een focus op het ontwikkelen van high-end nodes, met behulp van ASML-systemen, waaronder 0,55 NA EUV, 0,33 NA EUV, DUV-immersie, YieldStar optische metrologie en HMI single- en multi-beam technologieën. Deze tools worden geïnstalleerd in de state-of-the-art pilotlijn van imec en opgenomen in de eerdergenoemde NanoIC-pilotlijn.

Focusgebieden voor r&d omvatten ook silicium-fotonica, geheugen en geavanceerde verpakkingen, die volledige innovatie bieden voor toekomstige op halfgeleiders gebaseerde ai-toepassingen in diverse markten. Luc Van den hove, president en ceo bij Imec. ‘De opname van ASML’s volledige productportfolio stelt ons in staat om de mogelijkheden van onze pilotlijn uit te breiden en verder te ontwikkelen, waardoor het volledige halfgeleider-ecosysteem de meest geavanceerde r&d krijgt om de uitdagingen van ai-gestuurde technologische vooruitgang aan te pakken.’

De investering van ASML in het partnerschap wordt aangevuld met Europese (Chips Joint Undertaking), Vlaamse en Nederlandse financiering. Nieuw in de samenwerking is dat ASML ook investeert in onderzoek van Imec dat milieu en maatschappij ten goede komt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Gemeentehuis
    ActueelData & AI

    Ook gemeente Emmen start met ai-systeem voor raadsinformatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs