Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Geopolitieke chaos beïnvloedt cybersecuritybeleid bedrijven  

Palo Alto Networks kondigt grootse lancering aan
12 maart 2025 - 11:29ActueelSecurity & AwarenessKPMG
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De veranderende geopolitieke situatie heeft grote invloed op het cybersecuritybeleid van Nederlandse bedrijven. Driekwart ziet de gevolgen van de verschuivingen die momenteel gaande zijn. Niet alleen neemt de bewustwording sterk toe, ook groeit de bereidheid zich actief aan te passen. 

Dit blijkt uit het KPMG Raad GeoPulse-onderzoek, een enquête die elk kwartaal wordt gehouden onder bestuurders en commissarissen van Nederlandse organisaties.

De dreiging op het gebied van cybersecurity is een hot topic, aldus de respondenten. Maatregelen variëren van grotere waakzaamheid tot het volop investeren in digitale transformatie op dit gebied.  Het gaat dan om het beschermen van intellectueel eigendom, gevoelige kennis of toegang tot systemen om potentieel toeleveringsketens te (kunnen) verstoren. Met name (staats)hackers uit Rusland, China en Noord-Korea worden als een groot gevaar gezien.

Nog meer onrust veroorzaken de economische sanctiemaatregelen, onzekerheden over geopolitieke samenwerking en plotselinge zwenkingen in beleid. Onlangs verordonneerde president Trump Rusland niet langer als een cybersecuritydreiging te zien; een maatregel die tot grote verontrusting leidde. Liefst 97% van de respondenten verwacht de komende twaalf maanden een grotere invloed op hun bedrijfsvoering door dit soort invloeden, waaronder een toename van protectionistische maatregelen.

Ook investeren in de VS is niet meer zonder politieke risico’s. Maar dit betekent nog niet dat bedrijven activiteiten naar Nederland terug gaan halen of naar Europa verplaatsen. Uit onderzoek van Berenschot, dat onlangs in opdracht van het ministerie van Economische Zaken is gedaan, blijkt dat ook de beperkte transparantie van leveringsketens een risico vormt. Met name elektronica is afhankelijk van kritieke grondstoffen van buiten Europa. De meest kritieke grondstoffen worden niet direct ingekocht maar zijn verwerkt in (elektronische) componenten.

Meer over

Cybersecurity

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    5 must-haves om video-onderzoek een boost te geven

    Over toekomstbestendig video-onderzoek

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    NIS2 struisvogels
    Security & Awareness

    Bestuurders niet klaar voor NIS2

    KPN Datacenter, 1 A. Hofmanweg, Haarlem
    Innovatie & Transformatie

    KPN investeert tot 2030 vijf miljard in digitale infrastructuur

    Cloud & Infrastructuur

    Wie weet welk poortje open staat?

    hack
    Security & Awareness

    Hack na hack, dag in dag uit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs