Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Xitres biedt Zig entree naar de vastgoedmarkt

Overname M&A
[Illustratie: Maxsattana/Shutterstock]
30 april 2025 - 13:10ActueelSoftware & DevelopmentMain CapitalXitresZig
Rik Sanders
Rik Sanders

Zig, een softwareleverancier voor de sociale woningbouw, neemt Xitres over. Dit is een softwarespeler voor de commerciële vastgoedmarkt. De overname van Xitres past in Zig’s strategie om uit te breiden naar de commerciële huisvesting. In beide ondernemingen heeft Main Capital Partners een meerderheidsbelang. De investeerder behoudt dat ook nadat de transactie is afgerond.

Het in 2001 gestarte Zig is de afgelopen jaren onder de paraplu van Main Capital uitgegroeid van een kleinere speler in de woningcorporatiemarkt tot een van de grootste ict-huizen aldaar. Nadat de investeerder in 2021 instapte nam het Huizense bedrijf diverse partijen over: Skarp, Casix en Cegeka Real Estate Solutions. Met name de overname in 2023 van de Cegeka-tak, een grote leverancier van primaire pakketten voor de sociale woningbouw, was een klapper. Het bedrijf groeide uit tot zo’n 270 medewerkers met klanten als De Alliantie, Rochdale, Sociale Verhuurders Haaglanden, DUWO, Mooiland, Klik voor Wonen, Thuis in Limburg, Elkien, Bouwinvest en A.S.R.  

Met Xitres erbij kan Zig zich nu ook laten gelden in de commerciële vastgoedsector. Het productaanbod van dit bedrijf is complementair aan dat van de corporatie-automatiseerder.  Xitres is een in 2007 opgerichte softwareleverancier, gericht op commerciële huisvesting. Het bedrijf uit Hengelo biedt klantrelatiebeheer (crm: customer relationship management)-oplossingen waarmee gebruikers het klanttraject digitaal kunnen beheren gedurende het verkoop- en verhuurproces.

Internationalisering

Er werken zo’n 35 mensen bij Xitres, die vastgoedbeheerders bedienen, waaronder Vesteda, MVGM en BPD Woningfonds, en projectontwikkelaars zoals Van Wonen, AM en Van Wijnen. Main Capital stapte in juli 2024 in. Met steun van deze investeerder nam Xitres in februari 2025 Hartje Wonen over, waarmee het bedrijf zijn aanbod voor nieuwbouwprojecten versterkte.  

Voor de gecombineerde groep liggen er ook kansen op een verdere internationalisering, mede dankzij de acquisitie door Zig van het Duitse renovatiemanagementsoftwarebedrijf Doozer in 2024, dat zich eveneens richt op de commerciële woningmarkt.  

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Nvidia stopt Synopsys van Aart de Geus twee miljard toe

    Cloud & Infrastructuur

    Bird ziet af van overnamebod CM.com

    Software & Development

    Airbus maant: 6.000 A320’s direct aan de grond wegens kritieke softwarefout

    Vissen, hengel
    Innovatie & Transformatie

    Alle 13 goed!

    Overheid

    TU Delft en Argaleo ontwikkelen evacuatietool voor Zeeland

    Software & Development

    Buitenlandse Zaken gunt miljoenenorders applicatiediensten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs