Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

09 mei 2025 - 10:56ActueelFinanciële dienstverleningDeribit
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De van oorsprong Nederlandse crypto-derivatenbeurs Deribit, opgezet door de broers Marius en John Jansen uit Stadskanaal, wordt voor 2,9 miljard dollar overgenomen. Beide broers worden hierdoor ieder honderden miljoenen rijker.

Crypto-beurs Coinbase heeft veel geld over voor dit platform dat is gespecialiseerd in crypto-opties en -futures. Naar eigen zeggen is Deribit al ‘s werelds grootste crypto-derivatenbeurs. 

Dat ging niet altijd van een leien dakje.  Deribit heeft in het verleden verschillende technische problemen gehad. In 2019 veroorzaakte een softwarefout een foutieve bitcoin-prijs op het handelsplatform, waardoor handelaren aanzienlijke verliezen leden. In 2020 crashte de beurs twee keer omdat het systeem moeite had om het extreem gestegen aantal transacties op piekmomenten te verwerken. Hetzelfde jaar waren er hardwareproblemen. Deribit kreeg ook met hacks te maken. Het bedrijf heeft inmiddels diverse maatregelen genomen om minder kwetsbaar te worden voor cyberaanvallen.

AFM

Het bedrijf bedient speculanten, professionele partijen en ervaren handelaren die met geleend geld werken. Dankzij soms buitensporig hoge hefbomen zijn enorme winsten mogelijk. Daar tegenover staat dat deze constructies de handelsrisico’s aanzienlijk verhogen. Toezichthouder AFM vindt deze derivaten daarom ongeschikt voor onervaren speculanten. 

Deribit maakte vorig jaar een handelsvolume mogelijk van 1 biljoen dollar op belangrijke markten uitgezonderd de Verenigde Staten. Omdat de handel in opties en futures blijft groeien, strijkt Deribit behoorlijke commissies en andere transactievergoedingen op.  Luuk Strijers, ceo van Deribit, denkt dat zijn bedrijf onder de hoede van Coinbase nog sneller kan groeien.

Crypto-handel

Coinbase, dat tot nog toe voornamelijk actief was in de reguliere crypto-handel, zegt met deze overname meteen het toonaangevende wereldwijde platform te worden op gebied van contracten met cryptomunten als onderliggende waarde. Voor toezichthouder AFM zijn dit soort risicovolle contracten een doorn in het oog. Zelfs bij minieme koersbewegingen kunnen beleggers hun hele inzet kwijt raken. 

Om buiten de greep van de AFM te blijven werkt Deribit vanuit Dubai. Deribit heeft daar een licentie als virtual asset service provider.

Meer over

cryptoOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Eelco Eerenberg
    Governance & Privacy

    Fiscus draait uitbesteding btw-systeem aan Amerikaanse Fast deels terug 

    Overheid

    GouwIT neemt contract Centric over bij Rotterdam

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    Financiële dienstverlening

    ING en Worldline voeren eerste Europese agentic betaling in productie uit

    Financiële dienstverlening

    Kort: Mil­jar­den­ver­lies door verouderde be­taal­sys­te­men, Knaken-klanten toegang ontzegd tot crypto (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs