Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

KPN en Thales bouwen soevereine cloud voor Defensie

20 juni 2025 - 07:153 minuten leestijdActueelOverheidKPNMinisterie van DefensieNetlinkNTTThales
Alfred Monterie
Alfred Monterie

WIE GUNT WAT – Defensie krijgt een extra veilige cloud voor militaire data. KPN gaat samen met het Franse deftech-bedrijf Thales een soevereine cloud bouwen waarin de krijgsmacht gevoelige informatie kan opslaan. Staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) heeft hiertoe een overeenkomst gesloten tijdens een grote luchtvaartbeurs in Parijs. Hij noemde het een belangrijke stap voor de veiligheid van Defensie.

Defensie krijgt een extra veilige cloud voor militaire data. KPN gaat samen met het Franse deftech-bedrijf Thales een soevereine cloud bouwen waarin de krijgsmacht gevoelige informatie kan opslaan. Staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie) heeft hiertoe een overeenkomst gesloten tijdens een grote luchtvaartbeurs in Parijs. Hij noemde het een belangrijke stap voor de veiligheid van Defensie. Details over het contract zijn niet bekend gemaakt.

Tuinman benadrukte dat digitale technologie steeds belangrijker wordt en dat Defensie daarvoor hulp nodig heeft van bedrijven. ‘Een schaalbare krijgsmacht kan alleen gerealiseerd worden door samenwerking met het bedrijfsleven. Want jullie hebben de kennis en het innovatief vermogen die wij nodig hebben voor onze gereedheid,’ zo zei hij tijdens de Paris Air Show.

Daarnaast tekende hij een aparte overeenkomst met de Verenigde Staten. Dat gaat over samenwerken op het gebied van wapens, technologie en testen van nieuw militair materieel. Beide landen willen personeel uitwisselen en samen aan nieuwe oplossingen werken, zodat hun systemen goed op elkaar aansluiten. De overeenkomst geldt voor zowel het lucht- land- als maritieme domein.

Prototypes

In de afgelopen jaren werden tal van projectvoorstellen gedaan door Defensie en kennisinstituten. De in Parijs getekende overeenkomst maakt het mogelijk die voorstellen nu ook in praktijk te brengen. Het gaat onder meer om het gezamenlijk testen en evalueren van prototypes. Dit alles met als doel om samen tot nieuwe, uitwisselbare en interoperabele oplossingen te komen.

Momenteel is er al wel samenwerking op het gebied van onderzoek en ontwikkeling. Zo werken experts aan zogenoemde Data Exchange Agreements (DEA’s). Daarmee is op een bepaald onderwerp data en informatie uit te wisselen.

Begin deze week maakte de Belgische telecomoperator Proximus bekend samen met Thales de it-infrastructuur te moderniseren van de Navo. Proximus spreekt van een omvangrijk bedrag zonder financiële details te geven.

Aanbesteding it-security

KPN sleepte afgelopen eind februari ook al een ict-beveiligingsopdracht bij Defensie binnen ter waarde van 22 miljoen euro. Het telecombedrijf kwam als beste uit de bus dankzij zijn inzet op kennisontwikkeling en duurzaamheid. Andere inschrijvers op de niet-openbare aanbesteding waren onder meer NTT Netherlands en Netlink (Axians). Die visten achter het net.

De raamovereenkomst kent een looptijd van twee jaar, die tweemaal met een jaar kan worden verlengd. Het betrof de levering en het onderhoud van hard- en software, licenties en aanvullende diensten ter bescherming van de digitale infrastructuur van Defensie.

Wie gunt wat: Veel ict-opdrachten worden verstrekt via een aanbestedingstraject. Computable maakt regelmatig melding van de publiek gemaakte gunningen.

Meer over

Cloud ComputingsoevereiniteitWie gunt wat

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    DigiD-beheerder Solvinity in beroep tegen overname-verbod

    Software & Development

    Nieuwe EU‑licentieregels zetten techsector aan het werk

    Zorg

    Fiasco rond medische gegevensuitwisseling: AcICT fileert IGF‑programma van VWS

    Overheid

    Werk aan Uitvoering versnelt vernieuwing publieke dienstverlening

    Data & AI

    Washington grijpt in: exportstop op Anthropic’s krachtigste ai‑modellen na vrees voor ‘jailbreak’

    Overheid

    ‘Brief staatssecretaris over Fast Enterprises is half werk’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs