Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Industry news » Overnames & fusies

Main Capital fuseert Zig met het Deense Unik   

Overname Samenwerken Fusie
[Foto: PeopleImages/ Shutterstock]
11 mei 2026 - 07:00ActueelOvernames & fusiesMain CapitalZig
Rik Sanders
Rik Sanders
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Main Capital voegt Zig en Unik samen tot een Europese vastgoedsoftwaregroep. De samengestelde groep telt meer dan vijfhonderd medewerkers en bedient ruim duizend klanten in de Benelux, Scandinavië, de DACH-regio en Frankrijk op de markt van woningcorporaties en commercieel vastgoed (‘proptech’). Aan het einde van dit jaar zal Unik de naam veranderen naar Zig. 

Het in 2001 gestarte Zig is de afgelopen jaren onder de paraplu van Main Capital uitgegroeid van een kleinere speler in de woningcorporatiemarkt tot een van de grootste ict-huizen aldaar. Nadat de investeerder in 2021 instapte nam het Huizense bedrijf diverse partijen over: Skarp, Casix en Cegeka Real Estate Solutions. Met name de overname in 2023 van de Cegeka-tak, een grote leverancier van primaire pakketten voor de sociale woningbouw, was een klapper. Ook voegde investeerder Main een andere deelneming, Xitres, toe aan Zig. Dit bedrijf uit Hengelo is een softwarespeler voor de commerciële vastgoedmarkt; ook in deze sector wil Zig met steun van Main verder groeien.  

Unik

In 2024 (Doozer) en 2025 (Activinnov) nam Zig respectievelijk een Duits en Frans bedrijf over. Daar komt nu een andere Main-deelneming bij: het Deense Unik, een in 1985 opgerichte aanbieder van software voor commercieel vastgoed. Main kocht in 2023 een meerderheidsbelang in Unik. Het bedrijf is actief in Denemarken en Zweden en bedient bijna vijfhonderd organisaties in de vastgoedsector. Unik introduceerde recent HabiCen, een software-as-a-service-platform voor het beheer van complexe vastgoedportefeuilles. Dit platform wordt binnen de combinatie ingezet voor verdere internationale uitrol.

Breder proptech-aanbod

De fusie moet leiden tot een breder productaanbod voor vastgoedbeheer, met aandacht voor automatisering en end-to-end digitale workflows. De gezamenlijke activiteiten richten zich primair op de Benelux, Scandinavië, de DACH-regio en Frankrijk.

Andrew de la Haije, algemeen directeur van Zig, wordt ceo van de gecombineerde groep. Jens Find, huidige algemeen directeur van Unik, neemt de rol van managing director Nordics op zich.  

Meer over

FintechOvernameWoningcorporaties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Mollie GoCardless
    IT Strategy & Governance

    Mollie lijft Britse GoCardless definitief in

    Overnames & fusies

    Tech-overnamemarkt: Nederland koelt af, België in de lift

    SpaceX
    Data & AI

    Kort nieuws: Nebius profiteert van ai, ‘SpaceX is vooral ai’

    Overname Samenwerken Fusie
    Overnames & fusies

    Lancom en Rohde & Schwarz Cybersecurity gaan samen

    Overnames & fusies

    Kort: Anthropic bang van zich zelf, verouderde facturatie werkt wanbetaling in de hand (en meer)

    Overnames & fusies

    Nederlands ai-bedrijf Nebius koopt Amerikaanse Eigen AI

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs