Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

IBM-topman trekt boetekleed aan: niet snel genoeg aangepast

[Beeld: BJ Day Stock/Shutterstock]
14 juli 2026 - 18:09ActueelCloud & InfrastructureIBM
Alfred Monterie
Alfred Monterie
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

IBM heeft afgelopen kwartaal te laat en ook niet handig gereageerd op belangrijke veranderingen in haar afzetmarkten. Het concern lijdt onder de zwakkere vraag naar software en infrastructuur, waardoor de omzet achterbleef bij de verwachtingen.

Ceo Arvind Krishna erkent in een brief aan IBM-beleggers dat zijn mensen hebben gefaald. ‘We hebben ons niet snel genoeg aangepast en gehandeld, en talloze grote deals zijn niet binnen de verwachte termijnen afgerond.’

Op de beurs zakte de koersdaling van IBM-aandelen tot 25 procent weg, nadat Big Blue een winstwaarschuwing had gegeven. De introductie van het nieuwe mainframe Z17 die speciaal is ontwikkeld voor de verwerking van ai-taken, viel tegen.

Volgens Krishna bracht Z17 qua omzet niet wat IBM ervan had verwacht. Ten onrechte was aangenomen dat het nieuwe mainframe de voorziene daling in de infrastructuur-omzet zou dempen. Maar dat bleek niet het geval. Krishna: ‘Wat er gebeurde, was echter erger dan onze verwachtingen, veroorzaakt door een tekort aan prestaties van onze Z-serie en de bijbehorende software-stack, met name op het gebied van transactieverwerking.’

Prijsdynamiek

In de laatste weken van juni zag IBM dat klanten hun kwartaalinkopen verschoven naar de aanschaf van servers, opslag en geheugen om de beperkte beschikbaarheid van infrastructuur veilig te stellen in aanloop naar verwachte prijsstijgingen. Deze dynamiek beïnvloedde het koopgedrag van klanten. ‘Hoewel we in onze verwachtingen wel enige impact op de toeleveringsketen hadden voorzien, hadden we de omvang van de herprioritering van de kapitaaluitgaven niet voorzien. Bovendien werden klanten in dit kwartaal afgeleid door de snel evoluerende, sectorbrede cybersecurityproblemen.’

IBM boekte over het tweede kwartaal een winst van 3,01 dollar per aandeel over een omzet van 17,86 miljard dollar. De inkomsten uit software waren 5 procent hoger vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Consultancy bleef gelijk, terwijl infrastructuur 7 procent minder omzet opleverde.

IBM zal volgende week woensdag meer in detail ingaan op de tegenvallende resultaten.

Meer over

Mainframesomzet

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Eerste grote klant voor AI Gigafabriek in Rotterdam

    Carrière

    Kort: Ad Nederlof deelt ondernemerslessen, security-incident bij Ahold Delhaize (en meer)

    Cloud & Infrastructure

    Private equity OEP stapt in bij technologiedistributeur Nexora

    Overheid

    Nieuw Safari-model maakt digitale soevereiniteit meetbaar

    IT Strategy & Governance

    Linux Foundation wil met OpenGrid netplanning verbeteren

    Data & AI

    IMF waarschuwt voor gevaarlijke mix van ai, energie en schuld 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs