Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

“Investeren in ICT noodzakelijk om te overleven”

22 december 20174 minuten leestijdData & AI

Nederlandse bedrijven hebben volgens de Concurrentie en Innovatie Monitor 2017* meer in ICT geïnvesteerd. Desondanks zijn die investeringen nog niet van voldoende niveau om daadwerkelijk meer succes te boeken, betoogt de Rotterdamse hoogleraar Henk Volberda in het FD. Hij pleit ervoor dat bedrijven nog meer geld steken in r&d.

Dit laatste is geen overbodige luxe, maar pure noodzaak. Dat beaamt Directeur Mark van der Hijden van MendriX. De wil om te investeren is er wel. Dat was duidelijk merkbaar op de ICT & Logistiek, die eind november gehouden werd in de Jaarbeurs te Utrecht.

Duizenden mensen bezochten deze beurs, waarvan veel op speurtocht gingen. Op zoek naar de juiste automatiseringsoplossingen en TMS Software voor hun bedrijf.Toch blijkt dat daadwerkelijke investeringen achterblijven. Recent schreef het Financieele Dagblad, dat de Rotterdamse hoogleraar Henk Volberda citeerde: “Voor de succesvolle toepassing van nieuwe technologieën binnen bedrijven zijn investeringen in r&d nog onvoldoende.”

Van der Hijden weet dat Volberda gelijk heeft, zeker waar het de logistieke sector aangaat. “Die maakt momenteel zo’n groeispurt. Dan moet je als bedrijf echt willen investeren om verder te komen. Anders kun je niet meegroeien. Hoe vaak zeggen klanten van MendriX het ook niet zelf: MendriX TMS dient om juist die groei vorm te geven, te kanaliseren. MendriX TMS is voor veel klanten de basis, waarop zij bouwen. Het begint dan bij MendriX en het eindigt bij MendriX.”

Niet alle MendriX klanten redden het…

Ook zijn er MendriX klanten die het niet redden. Dat komt volgens Van der Hijden in heel veel gevallen doordat de juiste visie ontbreekt. “Eigenlijk zien we het al jaren. Bedrijven die ons zien als facturatiepakket en kostenpost, daarvan redden velen het niet. Dat is heel verdrietig. Dat rekenen we onszelf aan, want aan ons is de taak om klanten te doen beseffen dat ICT die onzichtbare extra werknemer is. Die werknemer die het werk doet van vele medewerkers en het leven vergemakkelijkt van andere medewerkers. Geen noodzakelijk kwaad, maar wel een fantastische kans. Immers, de wereld om ons heen verandert ook steeds sneller.” Van der Hijden geeft aan dat het bij de meeste klanten gelukkig wel goed gaat: “Wij zien bij klanten, waar we doorlopende partnership mee hebben, dat díe groeien. Ook in krappe tijden. Immers, de kosten van één FTE uitgeven aan ICT, dat laat je wel vooroplopen. Het toont ook dat logistieke dienstverleners niet hoeven te wachten op toekomstmogelijkheden, maar dat ze er al zijn! Het geeft je de groei die je nodig hebt om te overleven.”

Hij vertelt waarin klanten investeren, en hoe MendriX zelf ook investeert: “Het grootste deel van de investering wordt meestal ingezet om samen met de customer success managers processen te verbeteren, tijd te besparen en het standaard product breed in te zetten. Daarnaast wordt vaak een deel samen gewerkt in een partnership met de klant aan verandering van de programmatuur. 20 procent van de ontwikkelingen gaat hierom. De overige 80 procent van de ontwikkelingen bestaat uit het realiseren van onze toekomstvisie in het product, zodat we klaar zijn voor de toekomst. Daarbij houden we natuurlijk ook rekening met veranderende wetgeving, onderhoud, en opschaling.”

Vecht voor bestaansrecht

Van der Hijden benadrukt de noodzaak om vooral mee te groeien in dienstverlening en informatie uitwisseling van de toekomst. Hij zegt: “De wereld verandert, elk kwartaal, elke maand. Concurrentie verandert. PwC zei in 2016: Je MOET als logistieke dienstverlener mee veranderen, of je hebt geen bestaansrecht. Of wij het zo bont willen maken als MendriX, dat weten we niet, maar we weten wel dat er een kern van waarheid inzit. Het is de harde realiteit waar je mee moet dealen. Eigenlijk komt dán pas het argument kosten om de hoek kijken. Dan zijn het ineens geen kosten, maar investeringen die zich binnen een jaar telkens terugverdienen. Zó kiezen wij. Samen met onze klanten. Anders moet je daar niet voor kiezen. Simpel. Er moet op het netvlies staan dat kansen worden gegrepen en dat MendriX voor jullie klanten werkt. Immers, jullie klanten zijn onze klanten. JULLIE klanten, daar werken we voor!”

De MendriX directeur doet een uitnodiging aan alle bedrijven die interesse hebben in deze visie en handelswijze. “Wilt u vrijblijvend een gesprek aanvragen over deze visie? Dan moet u vooral even bellen! Kom maar bij ons met uw uitdagingen en problemen. Daar houden wij van! Sterker nog, daar leven we voor. Met u gaan we graag de uitdaging aan!”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    ai shiny bait lokkertje
    Data & AI

    Kort: Consument vertrouwt ai minder maar gebruikt het meer, glasvezelexamens van FttX Certificering (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Event | AWS re:Invent 2025

    Cloud & Infrastructuur

    Aardobservatie als motor voor verantwoorde supply chains

    deal ceo
    Cloud & Infrastructuur

    NorthC Datacenters in Franse handen

    Data & AI

    Hoe ai de keten van Royal FloraHolland verbetert

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs