Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Overheid stimuleert IT-bedrijven te weinig

11 september 1997 - 22:00AchtergrondCarrière
Rik Sanders
Rik Sanders

De overheid moet de Nederlandse software-industrie veel beter stimuleren dan nu het geval is. Daarbij gaat het niet om materiële ondersteuning, maar om de vergroting van het innovatieve bewustzijn van de markt. Tot deze gevolgtrekking kwam de jury van de Computable IT Award 1997.

De jury hield in het kader van de Computable IT Award 1997 vorige week een ronde-tafelgesprek. Onderwerp van gesprek: Nederland als softwareland, naar aanleiding van de begin juni verschenen studie ‘Het innovatieve softwarebedrijf’ van het Maastricht Economic Research Institute on Innovation and Technology, uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Economische Zaken en Fenit. Hieruit kwam ondermeer naar voren dat Nederland, en in groter verband Europa, een innovatieve achterstand heeft opgelopen ten opzichte van de Verenigde Staten en Azië.

Relatiebemiddelaar

De vraag die vervolgens aan de orde werd gesteld, was of de overheid hier wat aan kan doen. Daarbij was de insteek niet zozeer het geven van materiële steun, zoals het verstrekken van subsidies of het verlenen van IT-opdrachten, maar meer de ondersteuning op het mentale vlak. In andere landen blijken overheden hierop al een actieve rol te spelen. Zo bestaat in de Verenigde Staten het fenomeen industry watchers: ambtenaren die IT-ontwikkelingen nauwgezet bijhouden en ondernemingen tips geven om bepaalde trends over te nemen. In Israël vervult het ministerie van Economische Zaken de rol van ‘relatiebemiddelaar’. Zij brengt jonge automatiseringsbedrijven met elkaar in contact.
In Nederland, is de ervaring van juryleden, bestaat bijvoorbeeld behoefte aan contact tussen startende innovatieve IT-ondernemingen en gelouterde professionals uit binnen- en buitenland. De overheid zou het voortouw kunnen nemen om dit soort contacten tot stand te brengen, luidde de slotsom van de jury.
 
Finale IT Award
De finale van de Computable IT Award 1997 is in zicht. Donderdag 18 september wordt bekend welke van de vier overgebleven kanshebbers de trofee mee naar huis mag nemen. In Achtergrond & Opinie van deze week leest u meer over deze finalisten (vanaf pagina 41).

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Je baan verdwijnt

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    man kijkt naar het korte nieuwsoverzicht van Computable
    ActueelCarrière

    Kort: Aanvalsdetectie ai-agents, kenniskloof cio’s, overnames Wolters Kluwer, Esprit ICT en Main

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    ActueelCarrière

    Unica-ceo Andringa: ‘Wij nemen de regiefunctie nog steviger in handen’

    nachtmerrie
    ActueelCarrière

    Gartner: 6 op 10 ceo’s ligt wakker van cyberdreiging

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs