Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Newconomy: ‘Voortbestaan veilig gesteld’

08 april 2001 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Jeroen Bezem
Jeroen Bezem

De continuïteit van Newconomy is gewaarborgd, mede dankzij een overeenkomst met Wish-oprichter Jakob Pieterman. Dat maakte het bedrijf bekend.

te roepen. Door de invulling van het continuïteitsplan zal het verlies over 2000 namelijk bijna twee keer zo hoog uitkomen als op 4 februari was aangekondigd. Wel is nu volgens het bedrijf de benodigde financiële ruimte verkregen om de continuïteit van Newconomy te garanderen voor minimaal een periode van 15 maanden, vanaf 1 april 2001.
Een belangrijk element in het continuïteitsplan is een overeenkomst met Jakob Pieterman, oprichter van Wish. Het gaat daarbij om het verkrijgen van de laatste 43 procent van de in zijn bezit zijnde aandelen Wish Holding. In de overeenkomst met Pieterman wordt zijn aanspraak op 18 miljoen euro vervangen door een andere regeling. Daarvoor zal Newconomy onder andere een uitgifte doen van maximaal drie miljoen nieuwe aandelen, waarvan de eerste 1,5 miljoen eind april 2001 worden uitgegeven. Bovendien zijn er afspraken gemaakt over de verdeling van de mogelijke toekomstige opbrengsten van de aandelen Wish/NokNok in het bezit van Newconomy. De gemaakte afspraken zullen in ieder geval niet leiden tot verdere cash-betalingen van Newconomy aan Pieterman, benadrukt een woordvoerder.
De afspraken in het continuïteitsplan houden ook in dat de op 6 maart aangekondigde mogelijke afwaardering van het belang van Newconomy in Wish/NokNok inderdaad zal plaatsvinden. Daarnaast leidt de verdere ontwikkeling van de markt tot nieuwe afwaarderingen, zo meldt de onderneming. Hierdoor, en door de situatie waarin Newconomy de afgelopen maanden terecht is gekomen, zal het verlies over het jaar 2000 ongeveer 30 miljoen euro hoger uitkomen dan op 4 februari al is aangekondigd. Dat betekent een verlies tussen 65 miljoen en 70 miljoen euro. Het eigen vermogen per 31 december 2000 komt hiermee uit tussen 30 miljoen en 35 miljoen euro.
Een ander belangrijk aspect van het continuïteitsplan is het garanderen van voldoende financiële middelen om de Newconomy-organisatie in sterk afgeslankte vorm voort te zetten. ABN-Amro zal aan Newconomy een kredietfaciliteit verstrekken, die volgens de onderneming voldoende ruimte biedt om in ieder geval tot medio 2002 de activiteiten te vervolgen. Newconomy zegt deze periode van 15 maanden te willen gebruiken om in alle rust een nieuwe strategie te ontwikkelen voor de langere termijn.
De toelichting op het uitgewerkte plan, de definitieve jaarcijfers, het jaarverslag en de voorstellen voor de invulling van diverse bestuursfuncties zullen uiterlijk 23 april worden gepresenteerd. Tot die datum wil Newconomy geen nadere mededelingen doen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AI Agents

    Incentro eerste officiële LangChain-pa...

    AI-agents bouwen is één ding. Ze betrouwbaar in productie krijgen is iets anders. Als eerste officiële Platinum LangChain-partner in Nederland helpt Incentro organisaties nu ook lokaal met enterprise-implementaties, licenties en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kort: Exact komt met financiële ai-assistent, HPE werkt nauwer samen met Oracle (en meer)

    Anne Karine Hafkamp
    IT Industry news

    ‘Phishing blijft veruit de grootste dreiging’

    Mollie GoCardless
    IT Strategy & Governance

    Mollie lijft Britse GoCardless definitief in

    IT Strategy & Governance

    Kort nieuws: Typ naar BE-YND Group, Cybercriminelen happig op verlopen domeinnamen (en meer)

    Tim Cook
    IT Industry news

    Tim Cook laat Apple in blakende gezondheid achter, maar innovatiemotor moet in hogere versnelling

    IT Industry news

    Kort: Maasland koopt PU, Europa breidt ai-rekencapaciteit uit (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs