Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

CMP-systeem Unisys biedt Intel-mainframe

25 mei 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Unisys levert begin volgend jaar een nieuwe reeks systemen op basis van zijn cmp-technologie (cellular multi-processing). Deze architectuur maakt volgens de fabrikant mainframe-klasse computers met Intel-processoren mogelijk.

Cmp is een combinatie van clustering en smp (symmetric multi-processing) en ondersteunt maximaal 32 processoren, Pentium II Xeon of 64-bit Merced.
"Die twee generaties chips zijn ook gecombineerd te gebruiken binnen hetzelfde systeem", vertelt Kees Zijlstra, marketing manager voor de Clearpath-computerdivisie bij Unisys. De cmp-architectuur verenigt servers, besturingssystemen en applicaties, en biedt tegelijkertijd scheidingsmogelijkheden van deze elementen binnen het systeem. "Zo kan een Unixware-cluster op een eigen partitie draaien naast een Windows NT-omgeving op dezelfde machine", schetst Zijlstra. De fabrikant biedt in eerste instantie vijf verschillende cmp-computers, waarvan het topmodel is uitgerust met 32 processoren en 32 gigabyte aan geheugen. Zo’n zware computer is voorlopig echter gedwongen om op Unixware of in meerdere partities te draaien. De huidige versie 4 van Microsofts Windows NT ondersteunt namelijk slechts vier processoren en 4 gigabyte aan geheugen.
Overigens zijn Intels processoren sowieso al beperkt in hun schaalbaarheid. De Xeon bijvoorbeeld kan standaard slechts uitbreiden tot acht processoren. De oudere Pentium Pro heeft een plafond van maximaal vier processoren. De cmp-architectuur van Unisys leverde vorige maand al een server op met twaalf Pro-chips. De fabrikant wil met deze technologie de strijd aangaan met niet alleen NT-computers van concurrenten, maar ook Unix-systemen, AS/400-machines en zelfs lichte VMS-mainframes. Analisten voorzien nog wel wat hordes voordat cmp een valide alternatief vormt voor de bovenkant van de markt. "Zowel bestaande infrastructuren als programmatuur zijn hiervoor nog niet geschikt", waarschuwt analist Jerry Sheridan van onderzoeksbureau Dataquest. Daarnaast speelt ook de mate van samenwerking binnen het systeem een rol.

Meer over

Mainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Aikido bereikt miljardenwaardering: snelste Europese cybersecurity-unicorn ooit

    Overheid

    Cio Den Haag: ‘Geldgebrek dwingt tot samenwerking’

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print als stille kracht in de hybride werkplek

    Innovatie & Transformatie

    Vijf innovaties die de horeca efficiënter maken

    Security & Awareness

    Dansen op de vulkaan: waarom missiekritische communicatie meer aandacht verdient

    Cloud & Infrastructuur

    Chipontwikkeling kraakt onder ai‑tempo, stelt Imec in nieuwe visie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs