Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Telecom zorgt voor kwart economische groei’

12 december 2012 - 14:313 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurDialogicNLdigital
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Telecommunicatie zorgt voor 25 procent van de economische groei in Nederland. Dat is de belangrijkste conclusie van een studie naar de economische impact van telecom in Nederland. Onderzoeksbureau Dialogic concludeert dat concurrentie heeft gezorgd voor een hoog investeringsniveau in de telecominfrastructuur. Die hoogwaardige en innovatieve infrastructuur is de aanjager van innovatie en concurrentie in de gehele Nederlandse economie.

In het onderzoek, uitgevoerd in opdracht van ICT~Office, worden twee verklaringen gegeven voor de economische impact van telecom, zoals vaste en mobiele telecom en internet. Ten eerste hebben de investeringen in de telecomsector zelf een positief effect op de economie. Vijf van de eerder genoemde 25 procent is een directe bijdrage door de investeringen die de sector doet, met name in de eigen infrastructuur. Tussen 2005 en 2010 heeft de sector voor bijna vijftien miljard euro geïnvesteerd in de infrastructuur.

Innovatie in andere sectoren

Ten tweede zorgt telecommunicatie voor innovatie in andere sectoren. 20 van de 25 procent economische groei wordt gerealiseerd doordat telecom slimmere en efficiëntere manieren van communicatie en informatie-uitwisseling mogelijk maakt. Deze slimmere en efficiëntere manieren van communicatie en informatie-uitwisseling leveren een substantiële bijdrage aan de ontwikkeling van andere sectoren en de economie als geheel.

Zo worden markten transparanter dankzij telecom, komen innovaties sneller tot stand door wereldwijde verbinding tussen onderzoekers en heeft internationale handel een vlucht genomen door betrouwbare verbindingen. Door de hoogwaardige toegang tot internet is in de afgelopen vijftien jaar een digitale economie ontwikkeld, waarin informatie steeds belangrijker is en snelheid van cruciale betekenis.

Uit economische recessie

‘Nederland mag zich gelukkig prijzen met zo’n hoogwaardige telecominfrastructuur’, zegt Sylvia Roelofs, algemeen directeur ICT~Office. ‘Die vormt de basis voor innovatie in alle sectoren van onze economie. Het zou goed zijn als telecomsector en overheid met elkaar bespreken wat nodig is om internationaal aan de top te blijven en de concurrentiepositie van Nederlandse bedrijven wordt versterkt. Zo kan een belangrijke bijdrage worden geleverd aan het oplossen van de crisis. Waar telecom in de afgelopen veertig jaar een kwart van de economische groei mogelijk heeft gemaakt, kan slim gebruik van telecommunicatie nu bijdragen om sneller uit de economische recessie te komen.’

Deze cijfers benadrukken volgens ICT~Office bovendien dat telecommunicatie onderdeel is van de vitale infrastructuur van het land. Om die reden werkt de telecomsector continu aan een veilige en betrouwbare infrastructuur en pakt dit waar mogelijk gezamenlijk op. Voorbeeld van die samenwerking is het eerder aangekondigde meldpunt beveiligingslekken. Op de onderwerpen ‘continuïteit’ en ‘informatieveiligheid’ zal de sector in de eerste plaats gesprekken aangaan met gebruikers en de overheid.

Intensief gebruik

De Nederlandse telecominfrastructuur behoort internationaal gezien tot de absolute top. Zo hebben Nederlanders volgens de Europese Commissie de beste toegang tot telecom en internet van alle Europeanen. Vrijwel ieder huishouden en bedrijf heeft toegang tot supersnel breedband internet en mobiel breedband heeft een dekking van 99 procent. Iedere Nederlander maakt dagelijks bewust of onbewust intensief gebruik van de telecominfrastructuur. Dankzij telecom kunnen we onze sociale contacten op diverse manieren bijhouden, flexibel (thuis)werken en langer thuis wonen wanneer we ouder worden.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Eén reactie op “‘Telecom zorgt voor kwart economische groei’”

    1. Maarten Oberman schreef:
      12 december 2012 om 21:37

      Wat zou ik hier nog aan toe kunnen voegen…. natuurlijk is telecom de enabler voor tal van andere processen. Versnelling van de bedrijfsprocessen door efficiente communicatie…kortom communicatie(toepassingen) zijn eigenlijk het primaire bedrijfsproces aan het worden…

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs