Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance » IT Industry news » Overnames & fusies

Getronics verkoopt Pharmapartners aan TSS

12 januari 2011 - 21:52ActueelOvernames & fusiesKPNPinkRoccadeTSS
Diederik Toet
Diederik Toet

Ict-dienstverlener Total Specific Solutions neemt zorgautomatiseerder Pharmapartners over. Pharmapartners maakte deel uit van KPN’s dochterbedrijf Getronics. De onderneming blijft een zelfstandig onderdeel binnen TSS en zal nauw samenwerken met de werkmaatschappij PinkRoccade Healthcare. Het overgenomen bedrijf ontwikkelt ict-oplossingen waarmee apotheken, huisartsen en medici patiënteninformatie kunnen delen en daardoor efficiënter kunnen werken.

Pharmapartners was sinds juli 2009 volledig in handen van KPN-dochter Getronics, maar werd vaak gezien als een vreemde eend in de bijt. Getronics deed voor die overname namelijk al zijn ontwikkelactiviteiten de deur uit en richtte zich onder leiding van directeur Erik van der Meijden op standaard ict-diensten zoals werkplekbeheer.

Bij TSS zullen de activiteiten van Pharmapartners meer tot hun recht komen, vermoedt het bedrijf. PinkRoccade Healthcare is voornamelijk actief in de ’tweedelijns gezondheidszorg’, zoals ziekenhuizen en instellingen voor geestelijke gezondheidszorg (ggz). Volgens TSS is Pharmapartners juist groot in de ‘eerstelijns gezondheidszorg’, organisaties waar klanten als eerste aankloppen met gezondheidsklachten (zoals apotheken, huisartsen en gezondheidscentra).

De overname heeft geen gevolgen voor de klanten en medewerkers van Pharmapartners, vertelt directeur Robin van Poelje van TSS aan Computable.

eHealthNet
Het dertig jaar oude Pharmapartners uit Oosterhout levert informatiesystemen aan apotheken, huisartsen en medisch specialisten. Het bedient duizend apotheken, 2100 huisartsen en veertig gezondheidscentra.

De software staat bekend onder de merknamen Pharmacom, Medicom, Sigmacom, Zamicom en Klinicom. De programmatuur wordt ondersteund door eHealthNet, een gemeenschappelijjke basisinfrastructuur. De Bredase dochteronderneming H.I. Systems (Health Information Systems) maakt ook deel uit van de transactie.

TOTAL SPECIFIC SOLUTIONS
Onder het Apeldoornse dienstenbedrijf Total Specific Solutions (TSS), vallen de ict-bedrijven KZA, Everest, Pink Roccade Healthcare, Pink Roccade Local Government, TASS, Yonder en Co-maker. Daarnaast valt detacheerder Top Talent Consultancy onder de paraplu van TSS. In totaal telt TSS ongeveer 1550 medewerkers.

 

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    NIS2

    NIS2 maakt van een bekende blinde vlek...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet (Cbw), de Nederlandse invulling van de Europese NIS2-richtlijn, van kracht. Er is geen overgangsperiode. Voor veel organisaties zit de grootste uitdaging niet in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Mollie GoCardless
    IT Strategy & Governance

    Mollie lijft Britse GoCardless definitief in

    Overnames & fusies

    Tech-overnamemarkt: Nederland koelt af, België in de lift

    SpaceX
    Data & AI

    Kort nieuws: Nebius profiteert van ai, ‘SpaceX is vooral ai’

    Overname Samenwerken Fusie
    Overnames & fusies

    Lancom en Rohde & Schwarz Cybersecurity gaan samen

    Overnames & fusies

    Kort: Anthropic bang van zich zelf, verouderde facturatie werkt wanbetaling in de hand (en meer)

    Overname Samenwerken Fusie
    Overnames & fusies

    Main Capital fuseert Zig met het Deense Unik   

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs