Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Lonen ICT branche blijven achter bij inflatie

24 januari 2003 - 09:20ActueelWerkplek & Beheer

De dip in de ICT branche van 2002 was ook duidelijk merkbaar in de beloningen die ICT bedrijven aan hun werknemers gaven.

Dit blijkt uit de cijfers die het Bredase bureau De Breed & Partners dat al ruim 10 jaar onderzoek doet naar de beloningen en beloningsstructuren van ICT-ers. De totale beloning van de gemiddelde ICT-er is in 2002 ten opzichte van 2001 met 2,03 procent gestegen, minder dan de officiële inflatie van 3,5 procent.
Opvallend is volgens De Breed & Partners dat in 2002 de gemiddelde totale beloning daalde. De onderzoekers wijten dit aan het feit dat nieuwe werknemers lager worden ingeschaald dan de afgelopen jaren gebruikelijk was en werknemers die bij een bedrijf gebleven zijn minder hard zijn gestegen.
Als de beloning wordt uitgesplitst in verschillende componenten ondervinden de onderzoekers dat het jaarsalaris met 3,1 procent is toegenomen ten opzichte van 2001 en het totale vaste deel van de beloning (dus inclusief vakantiegeld, 13e maand) met gemiddeld 2,9 procent is toegenomen. Het aantal mensen dat in aanmerking komt voor een 13e maand is echter met 2 procent afgenomen.
De gewogen uitgekeerde variabele beloning is 96,3 procent van 2001. Mensen die nog in aanmerking komen voor variabele beloning hebben volgens het onderzoek gemiddeld wel meer, maar veel minder mensen komen ervoor in aanmerking. Op de mobiliteitsvergoeding (reiskosten en auto van de zaak) is niet bezuinigd, zo blijkt uit de cijfers. Deze kostenpost is met 12,8 procent toegenomen, vergeleken met 2001. Wel stellen de onderzoekers vast dat deze stijging in 2002 stagneert. Een verklaring hiervoor zoeken zij in het feit dat er vaak langer dan een jaar in een lease auto gereden wordt.

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Een stortvloed aan ai-tools; ServiceNow drinkt zijn eigen champagne

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    ActueelCarrière

    Unica-ceo Andringa: ‘Wij nemen de regiefunctie nog steviger in handen’

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eerste overname IT Local onder Smizer: Infotune ICT

    ActueelOverheid

    Rijk moet meer vissen uit eigen ict-vijvers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs