Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Business Intelligence ‘nog niet van strategisch belang’

27 januari 2005 - 23:00AchtergrondData & AI
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Software voor het onderzoeken van en rapporteren over bedrijfsgegevens is in Nederland nog niet van strategisch belang. De software wordt hier ook nauwelijks ingezet voor het innoveren van de bedrijfsvoering.

Dat blijkt uit de ‘Nationale Business Intelligence Scan 2004’. Dit is een onderzoek uitgevoerd door ict-advies- en -opleidingsbureau Cibit.
Het rapport is een van de eerste onderzoeken naar het gebruik van dit soort software bij Nederlandse bedrijven. Het werd afgelopen dinsdag in Baarn gepresenteerd.
Slechts 21 procent van de 33 deelnemende bedrijven ziet de BI-tools als instrument voor innovatie. De meerderheid past de software toe om de bestaande processen te begrijpen. Meestgenoemde interne doelstellingen van BI zijn in Nederland de financiële analyse en rapportage. Andere interne doelen zijn een hogere werknemerstevredenheid en kosten- en tijdsbesparing.
Bij de deelnemers zijn de meestgebruikte softwarepakketten die van Business Objects en Cognos. De meest toegepaste databaseleverancier (67 procent) is Oracle, “op flinke afstand gevolgd door Microsoft, IBM, SAS en Sybase.” De 33 deelnemende bedrijven namen allemaal zelf de beslissing te beginnen met BI-software. “Niet omdat er een boef van Cognos of BO voor de deur stond”, aldus Wouter Karssen, een van de samenstellers van het rapport.

Struikelblokken

De genoemde leveranciers hebben wel nog wat te doen, blijkt uit een andere conclusie. “Bijna de helft van de respondenten heeft problemen met de onderliggende architectuur. Ook de kwaliteit en consistentie van de brondata en aangeboden informatie is voor velen een struikelblok.”
Dat geldt ook voor het toepassen van ETL-software, voor het uit verschillende bronnen destilleren, omzetten en weer in toepassingen laden van data. “Bij 40 procent van de bedrijven doet men dit via zelfgemaakte software, waarmee dan tevens tientallen bronsystemen worden gekoppeld.” Anderen kiezen niet voor één officieel ETL-pakket, maar gebruiken er meerdere tegelijk, zo vonden de Cibit-adviseurs uit. “De ETL-software die wordt meegeleverd met Oracle blijft vaak ongebruikt”, aldus Karssen. ETL-leverancier Informatica werd het meest genoemd en (nieuwkomer op dit gebied) Microsoft door 15 procent van de deelnemers.
Het is dit jaar voor het eerst dat Cibit een dergelijke inventarisatie uitvoert. Het is het vervolg op een seminar over het onderwerp dat de consultants in april vorig jaar hielden. < BR>

Meer over

Business IntelligenceECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    ai employee ai-werknemer
    ActueelData & AI

    Kort: Overheid start NEN 7510-onderzoek naar labhack, ai neemt banen over en is grootste internetgebruiker (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    Jan-Pieter d'Anvers
    AchtergrondSecurity & Awareness

    ‘Als we data veilig willen houden, moeten we ons haasten’

    Anoniem smartbril smart glasses
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: QR-phishing evolueert, opbrengst gen-ai valt tegen, bril nu security risk (en meer)

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs