Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

RealNetworks claimt supermediaspeler

21 augustus 2002 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Teus Molenaar
Teus Molenaar

RealNetworks brengt een mediaspeler op de markt die alle formaten aan moet kunnen, inclusief die van aartsrivaal Microsoft.

De nieuwe RealOne speler kan overweg met RealAudio, RealVideo, MP3, Windows Media, QuickTime Mpeg-4 en nog vijftig andere formaten. Het is meteen ook de eerste mediaspeler die dvd’s kan draaien.
 
RealNetworks, met het hoofdkantoor in Seattle, hoopt met de speler zijn positie op deze sterk concurrerende markt te verbeteren. Het bedrijf mag met de alleskunner een sterke troef hebben, Microsoft heeft een andere: de grootste gebruikersgroep. De komende maanden zal blijken wie overeind blijft in deze markt.
 
Het moment waarop de onderneming met de nieuwe speler komt, is zorgvuldig gekozen. Een maand geleden lanceerde RealNetworks zijn ‘alle-formaten-server’ Helix en over enkele weken komt tegenstander Microsoft met de Windows Media 9 Series.
 
Gewoonlijk moeten ontwikkelaars die internetapplicaties maken, kiezen tussen de beschikbare formaten Quicktime, Mediaplayer en Real. Meestal maakten zij hun toepassingen voor alle drie geschikt. Dat hoeft nu voortaan niet meer.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    4 reacties op “RealNetworks claimt supermediaspeler”

    1. Onno Zweers schreef:
      22 augustus 2002 om 16:17

      Ik ben helemaal niet blij met deze nieuwe Realplayer. Een link naar een gratis versie werkte niet. Dan maar de 14 dagen gratis proefversie gedownload. Na allerlei details over mijn priveleven te hebben moeten invullen, werd ineens om mijn creditcard gevraagd. Hoezo 14 dagen gratis?

      Daarnaast heb ik vraagtekens bij de kwaliteit van RealAudio. Voor een website comprimeerde ik enkele muziekstukken, en wat bleek: MP3 geeft bij dezelfde compressie een veel betere klankkwaliteit dan RealAudio. En MP3 is nog een open standaard ook. Webmasters, bedenk je twee keer voordat je Real op je site zet.

      Login om te reageren
    2. Stefan Bracke schreef:
      22 augustus 2002 om 21:02

      De RealONE player is zeer geschikt voor meerdere audio- en video bestandsformaten, je hoeft het RealAudio bestandsformaat niet te gebruiken (dit klinkt inderdaad beroerd).
      Als je wilt downloaden kun je kiezen tussen de RealONE Player PLUS of de “basic” Free RealONE Player, selecteer de laatste, deze is gratis.
      Geeft jezelf wel een week de tijd om aan de gebruikers interface te wennen…
      Download is te vinden op: http://www.real.com/realoneplayer.html?src=trial_redct

      Login om te reageren
    3. marcel schreef:
      23 augustus 2002 om 11:05

      Realplayer is op zich een goede speler, maar het probleem is de registratie en de bulk aan reclame. Ik wil een speler waar ik gewoon mijn muziek en films op af kan spelen en maar een aantal simpele registratiegegevens door moet geven. Ook een resident programmatje in de systemtray wekt de irritatie op. Vooral als het om de dag begint te knipperen voor een update e.d.

      Login om te reageren
    4. Mathieu schreef:
      25 augustus 2002 om 20:59

      Ben het wel met de klachten eens. Trouwens het is niet de eerste speler die ook DVD’s afspeelt, Microsoft Media Player voor Windows XP (8.00.00.4477) doet dit ook al. Hoe erg ik het ook vind om te zeggen: Microsoft was er dus eerder mee.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Zorg

    Biomimicry + ai = elektronische hondenneus

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs