Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Trustworks beveiligt met Russische technologie

22 oktober 1998 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

Trustworks Systems levert beveiligingssystemen op basis van Russische technologie. Het prille bedrijf, dat Amsterdam als hoofdkantoor heeft gekozen, denkt hiermee een antwoord te hebben op de beperking van de export van Amerikaanse encryptietoepassingen. 

De Amerikaanse overheid heeft op encryptieoplossingen, waarbij cryptotechnologie de grens dreigt over te gaan, exportrestricties gesteld. Volgens Humphrey Polanen, chief executive officer van Trustworks, missen Europese managers daardoor de kans om uit een gevarieerd aanbod van beveiligingssystemen te kiezen. Door technologie van Russische makelij te gebruiken, omzeilt Trustworks de Amerikaanse barrières.
Het bedrijf richt zich in Europa vooral op financiële instellingen en andere multinationals. "Zulke ondernemingen moeten veel geld investeren in de wereldwijde beveiliging van hun netwerken en systemen", zegt Polanen. "Ze hebben veelvuldig te maken met medewerkers die op afstand toegang willen krijgen tot Internet of een intranet. Belemmerende factoren voor een adequate beveiliging hiervan vormen bijvoorbeeld belemmerende wetgevingen of acquisities en fusies waarbij de verschillende infrastructuren niet met elkaar overweg blijken te kunnen."

Elvis+

Trustworks Systems is begin dit jaar opgericht en komt voort uit Sun Microsystems. Polanen werkte bij Sun als hoofd van de beveiligingsdivisie. Begin jaren negentig kwam het computerbedrijf in contact met het Moskouse Elvis+, een van de eerste Russische privé-ondernemingen op het gebied van hardware- en softwaretechnologie. Directeur was Alexander Galitsky, die daarvoor software ontwikkelde voor de Russische defensie en ruimtevaart.
Met kapitaal van Sun richtte Galitsky Trustworks Systems op, waarbij de ingenieurs van Elvis+ mee overstapten. Galitsky bekleedt nu de functie van executive chairman. Het bedrijf krijgt financiële steun van de investeringsmaatschappijen Warburg Dillon Read en Brunswick Warburg en de particuliere investeerders Esther Dyson en Craig Heimark.

Uitvalbasis

Trustworks koos voor Nederland (Amsterdam) als uitvalsbasis om in Europa een positie op te bouwen. Het bedrijf heeft ook nog vestigingen in Moskou en het Amerikaanse Palo Alto. Volgens Galitsky beschikt ons land over goede mogelijkheden voor de distributie en ondersteuning van software en bestaan er minimale beperkingen voor de export van encryptiebeveiliging.
De producten van Trustworks zijn gebaseerd op Ipsec- (IP Security), Skip- (Secure Key Internet Protocol) en CDP- (Certificate Discovery Protocol)-standaarden. Ze kennen een open architectuur, beveiligen de complete infrastructuur en regelen veilige toegang op afstand en toegang tot het zogeheten virtual private networks (VPN). De stroom beveiligde data vindt plaats volgens het principe van de cryptobibliotheek, waarbij gebruikers aan beide zijden van de communicatieverbinding een gemeenschappelijk encryptie-algoritme en een in elk land toegestane sleutellengte (40-, 56- of 128-bits en hoger) kiezen en in de Trustworks-oplossing plaatsen.
Galitsky reageert wat gepikeerd op de vraag of er verschillen zijn tussen Russische en Amerikaanse encryptie-oplossingen. "In kwaliteit doen ze voor elkaar niet onder", bromt hij. "Maar wij richten ons meer op de systeemlaag van de infrastructuur, terwijl de Amerikanen bij het maken van hun producten van de applicatielaag uitgaan."
 

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Wiz

    Wiz versterkt cyber resilience met contextgedreven cloudsecurity
    Pijl naar rechts icoon

    Getac

    Realtime inzicht als fundament voor digitale transformatie
    Pijl naar rechts icoon

    JBT Marel

    TechDoc Finder: AI-zoekagent voor service engineers
    Pijl naar rechts icoon

    Milieu Service Nederland

    WIN-platform: realtime afvaldata voor inzameling en facturatie
    Pijl naar rechts icoon

    EGP (Espresso Gridpoint)

    Liber Desk: een soevereine EU-werkplek voor digitale keuzevrijheid
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon
    Stuur je case voor de Computable Awards en word getoond op de website!
    Ik wil een case insturenIcoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Cloud & Infrastructuur

    Eerenberg (Financiën) houdt vast aan belastingdeal met Fast Enterprises

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Mastercard verleidt fin­tech­star­tups, Vertiv en Nvidia tillen ai-fabriek omhoog (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ook (eveneens Amerikaanse) Equinix kan dienst­ver­le­ning DigiD verstoren

    Software & Development

    Omstreden omzetbelastingsysteem op termijn naar de cloud

    Cloud & Infrastructuur

    EU Cloud Sovereignty Framework: beleidsstuk dat geen slaappil is

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs