Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Cap Gemini brengt Justitie in problemen

28 oktober 1999 - 22:00AchtergrondIT Strategy & Governance
Rik Sanders
Rik Sanders
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Het ministerie van Justitie weigert een nieuw documentair informatiesysteem van Cap Gemini in gebruik te nemen. Daardoor moet Justitie het stokoude mainframesysteem Judis blijven gebruiken. Het lukt maar ternauwernood om dit systeem millenniumbestendig te maken.

Volgens woordvoerder Bart Sikking van Cap Gemini bestaat er verschil in inzicht over de oplevering. "Wij zijn met het ministerie in gesprek om uit de impasse te komen." Waarover het meningsverschil precies gaat, wil hij met het oog op de lopende onderhandelingen niet zeggen. Voorlichter Wim Kok van het ministerie wil in het geheel niet ingaan op de zaak. "Wij verstrekken geen mededelingen over onze zakelijke relaties."
Het nieuwe documentaire informatie- en workflowmanagementsysteem is een door Cap aanbevolen combinatie van standaardpakketten (Docs Open van PCDocs en Staffware) waarop maatwerk moest worden gepleegd. Naar verluidt had Cap Gemini grote moeite om de opleverdatum van 1 maart 1999 te halen. Het lukte de automatiseerder zelfs niet om een goeddraaiende proefversie in te voeren. Halverwege het traject werd de projectleider van Cap nog vervangen. Het automatiseringsbedrijf leverde het project uiteindelijk 1 juli op. Woordvoerder Sikking bevestigt dat het om een fixed date, fixed price-opdracht gaat. De weigerachtige houding van Justitie kan dus voor een miljoenenschadepost zorgen.

Judis

Het nieuwe systeem is bedoeld als opvolger van het Justitie Documentair informatiesysteem (Judis) dat op het departement in Den Haag wordt gebruikt. Dit oude systeem, dat nog op een Siemens-mainframe draait, bleek niet millenniumbestendig. Dat vormde een mooie aanleiding voor vernieuwing. Nu de door Cap ontwikkelde applicatie niet operationeel is, moet Justitie noodgedwongen Judis alsnog millenniumklaar maken. Voorlichter Kok wil niet zeggen of Justitie een schadeclaim overweegt en wie de reparatie uitvoert. Cap doet dit in ieder geval niet. Wel meldt hij dat dit traject zich momenteel in een testfase bevindt en Judis in de laatste week van november millenniumbestendig zal zijn.
Het Judis-project is het tweede IT-project dat bij het ministerie de mist ingaat. Vorig jaar kon Justitie het door CMG ontwikkelde nieuw personeelsinformatiesysteem Jupiter niet in gebruiknemen. Oorzaak was het falen van Raet om een nieuw salarissysteem voor de overheid te bouwen. Dit systeem zou Jupiter van gegevens voorzien. Directeur Tom Vorstermans van de Gemeenschappelijke Beheerorganisatie, de afdeling in Zoetermeer die het beheer van ondersteunende systemen voor Justitie uitvoert, typeerde dit eerder in Computable als een financiële ramp.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijv...

    Meer IT-kennis dan ooit, maar bijblijven wordt steeds moeilijker. Nog nooit was zoveel technische kennis zo gemakkelijk beschikbaar. Maak een deepdive tijdens Techorama Netherlands, van 26 - 28 oktober 2026...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Vier nieuwe opdrachten voor de cio

    IT Industry news

    Spoelstra Spreekt: Hyves is terug!

    Cloud & Infrastructure

    EU-labelsysteem voor energie- en watergebruik in datacenters

    Data & AI

    TikTok zet in op scholing rond ai‑content na forse kritiek

    shutterstock_2492545613
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale autonomie: InSpark brengt beide samen

    Carrière

    Ai-revolutie verovert de werkvloer: commercie en onderwijs halen ict in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs