Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Het heilige der heiligen

02 november 2000 - 23:00OpinieGovernance & Privacy
Mark Plekker
Mark Plekker

Stel je werkt op een farmaceutisch laboratorium waar nieuwe medicijnen worden ontworpen. Medicijnen waar later veel geld mee verdiend moet worden. Het laatste dat je wilt, is dat de concurrentie voortijdig weet wat je precies aan het uitspoken bent. Daarmee zouden miljoenen investeringen in onderzoek en ontwikkeling immers op het spel worden gezet. Wanneer je erachter komt dat derden hebben rondgeneusd in de mappen waar de nieuwe medicijen in staan beschreven, ben je goed zuur.

Stel je werkt bij de ontwikkelafdeling van de grootste software producent ter wereld en je komt er achter dat hackers geruimte tijd diep in het heilige der heiligen van een softwarebouwer – de bestanden met broncodes – hebben kunnen kijken. Dit blijkt half oktober bij Microsoft te zijn gebeurd. Topman Ballmer kennende zal hij zijn stembanden stuk hebben gescholden toen hij van de inbraken vernam.
Immers het incident toont aan dat Microsoft onvoldoende in staat is zijn kroonjuwelen te beschermen. Tevens versterkt het voorval de toch al twijfelachtige reputatie van Microsoftproducten waar het de veiligheid van netwerken betreft. En daar is het bedrijf nu zelf slachtoffer van.
De inbreker die Microsoft bezocht, trof het bedrijf in het hart. Dat verklaart ook waarom het hele bedrijfsnetwerk, waar duizenden mensen op werken, is platgelegd. Tientallen veiligheidsdeskundigen zijn aan het werk gezet om tot op de bodem uit te zoeken hoe dit heeft kunnen gebeuren.
Wanneer het hier een geval van bedrijfsspionage betreft, weten malicieuze concurrenten nu van de hoed en de rand. En Microsoft zelf? Dat staat nu behoorlijk in zijn hemd. Ze zullen zich realiseren dat het uitbrengen van een patch – de gebruikelijke aanpak van Microsoft – niet meer is dan een doekje voor het bloeden. Zo krijgt het bedrijf een koekje van eigen deeg.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelSecurity & Awareness

    Phishingtrend: oplichters zetten correcte boekingsgegevens in

    AchtergrondGovernance & Privacy

    Dawnguard belooft volautomatische securitycloudarchitectuur

    OpinieData & AI

    Is Amerikaanse ai straks nog bruikbaar?

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digitale soevereiniteit: hype of noodzaak?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs