Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Rekencentra goed in beheersen kosten

31 oktober 1996 - 23:00AchtergrondCarrière
Mark Plekker
Mark Plekker

AMSTERDAM – Rekencentra slagen er nog steeds in de kosten sterk te drukken. Vergeleken met 1995 daalden de totale uitgaven gemiddeld met 13 procent. Opmerkelijk is dat bij het terugdringen van de personeelskosten nu ook het leidinggevend en strategisch personeel plaatsen inlevert.

Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek onder rekencentra dat wereldwijd wordt uitgevoerd door KPMG-dochter Nolan Norton. Uit het onderzoek, waaraan twee honderd rekencentra deelnamen, blijkt dat de totale kosten voor het operationeel houden van rekencentra met 13 procent teruglopen.

De personeelskosten daalden in het afgelopen jaar met 12 procent. Opmerkelijk is dat in tegenstelling tot het verleden niet alleen de ‘werkvloer’ inlevert, maar dat met name het aantal leidinggevende posities afneemt. "Het zijn dus niet louter de operationele medewerkers van het rekencentrum die geconfronteerd worden met verdere rationalisering", aldus onderzoeker B. de Jong van Nolan Norton. Het aantal managers nam gemiddeld dan ook met 31 procent af.

In de lucht

De aflopen vijf jaar dalen de kosten die gemoeid zijn met het in de lucht houden van een rekencentrum consequent. In 1992 namen de uitgaven met gemiddeld 8 procent af. In 1993 en 1994 lagen de percentages op respectievelijk 6 en 8 procent.
1995 Is met 20 procent een topjaar voor wat betreft het rationaliseren van de kosten. Voor 1996 komt het percentage uit op 11 procent daling. Nolan Norton becijfert dat rekencentra er in de afgelopen vijf jaar in slaagden gemiddeld 11 procent per jaar op de bestedingen in te leveren.

Opsplitsing

Een opsplitsing naar segmenten laat zien dat de uitgaven aan techniek daalden met gemiddeld 14 procent (zie ook tabel). Bij kleinere rekencentra ligt dit percentage iets hoger, namelijk op 16 procent. Het betreft voornamelijk uitgaven aan processoren, opslag en hardware, waar gerationaliseerd wordt.
In een toelichting stelt het onderzoeksbureau dat de bestedingen aan processoren nog verder zullen teruglopen aangezien veel rekencentra kiezen voor de relatief goedkope Cmos-processortechnologie.
Ook slaagden rekencentra er in minder aan systeemsoftware uit te geven. Nolan Norton verwacht dat door de opmars van slimmere licentieconstructies deze daling zal doorzetten. MP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    OpinieInnovatie & Transformatie

    20 jaar tech: 10 lessen in leiderschap en groei

    Ruud Mulder
    Awards NieuwsCarrière

    Wat is er zo innovatief aan de categorie ‘Future of Work’ bij de Computable Awards?

    Freelancer
    AchtergrondCarrière

    Zzp’er in de it flirt met dienstverband

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs