Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Plan domeinnamen herzien

26 februari 1998 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De Amerikaanse overheid zal zijn nieuwe beleid voor de naamgeving van Internet-domeinen moeten herzien. Eind vorige maand onthulde de regering Clinton onder de naam ‘green paper’ de langverwachte nieuwe richtlijnen voor de privatisering van het verstrekken van domeinnamen. Veel Internet-organisaties, zoals providers, waren echter zeer ontevreden over de Amerikaanse plannen.

Clintons technologie-adviseur Ira Magaziner verklaarde vorige week dat het recent onthulde beleid wordt gewijzigd. Dit gebeurt zodra de overheid een consensus heeft samengesteld uit de publieke opinie, aldus Magaziner. "We hebben veel reacties ontvangen, zowel voor als tegen ons voorstel." Officieel begon de dertig dagen durende evalutieperiode pas vorige week, maar de Amerikaanse plannen ontlokten voor die tijd al een stroom aan commentaar.

Concrete beloftes

De regering Clinton meldde op 30 januari dat het zich geheel wil terugtrekken uit het overzien van de registratie voor domeinnamen. De overheid zou de verantwoordelijkheid voor deze naamsverdeling op 1 oktober dit jaar willen overhevelen van Network Solutions (NSI) naar een nog onbekende non-profit organisatie. Dit is echter geen harde streefdatum; concrete beloftes worden pas voor het jaar 2000 gedaan. Dan moet de domeinregistratie volledig uit handen van de Amerikaanse overheid zijn, aldus Magaziner.
Het oorspronkelijke plan voorzag verder in vijf onafhankelijke, mogelijk commerciële, sub-organisaties die worden benoemd door de nieuwe hoofdinstelling voor Internet-namen. Die vijf zogenoemde registreerders krijgen elk de volmacht over een enkel nieuw toplevel-domein, zoals de huidige .com– en .net-namen. De ‘green paper’ noemde als mogelijke nieuwe namen ondermeer .vend en .store, beide voor commerciële toepassingen. Het document van het Witte Huis geeft wederom geen tijdschema voor deze vernieuwingen.

Botsende plannen

Het gehele plan stootte vooral twee Europese Internet-organisaties voor het hoofd. De Internet Policy Oversight Committee en de Counsil of Registrars (Core) kwamen vorig jaar al met een gezamenlijk voorstel voor zeven nieuwe domeinnamen; .firm, .shop, .web, .arts, .rec, .info en .nom. Deze moeten eind maart van dit jaar in werking zijn. De plannen van de Amerikaanse regering zouden een belemmering vormen voor een snelle liberalisering van de naamgevingsmarkt. Critici menen verder dat diezelfde overheid geen echt vrije markt nastreeft, gezien de benoeming van één naamgever per top-domein.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs